| | | Diskusní fórum pro všechny přátele značky Moskvič * Kontakt: info@moskvich.cz * Moskvič klub Pardubice je i na facebooku - facebook.com/moskvich.cz | | |

Právě je 28 bře 2024, 17:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Pravidla fóra


V tomto fóru se můžete podělit o svoje zážitky s auty, keré jste měli a nyní už nemáte.... A nemusí to být Moskviče!



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Michal - auta
PříspěvekNapsal: 08 pro 2009, 21:34 
Offline
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 03 pro 2008, 16:12
Příspěvky: 1044
Bydliště: Brno venkov
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408-1
Pokud to auto mělo takovou přídavnou zátěž ,tak muselo na snehu pěkně sedět :lol:

_________________
Moskvič 408/1 Griša * Vaz 2101 5x * Lada 2102 * Vaz 21053 * Vaz 2106 2x * Vaz 2107 * Lada Niva * Škoda Felicie 3x * Škoda 105L (Emko) * Škoda 120L (Užovka) ,Škoda Favorit 136L, Avie A31 DVS DA12, Mercedes W124 E200,


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Michal - auta
PříspěvekNapsal: 06 pro 2009, 21:23 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2008, 21:39
Příspěvky: 373
No, možná ta fotka klame, ale zas takovej krasavec to teda nebyl. Měli jsme ho od zedníka a tomu odpovídaly i některé úpravy - doťukaná místa byla zasádrovaná (LZ dveře masivně) a podlaha byla v některých místech dokonce vybetonovaná :lol: :lol:

No a jestli ještě existuje - to bych se dost divil. Přece jen je to už 13 let. Jen vím, že mého kamaráda o dost později vyhledala policie a vyptávali se na to auto - nejspíš se někde neslavně proslavilo - kamarád naštěstí měl kupní smlouvu s novým majitelem, takže byl z obliga. Vida jak se kupní smlouva může někdy hodit :roll:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Michal - auta
PříspěvekNapsal: 06 pro 2009, 19:05 
Offline
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 03 pro 2008, 16:12
Příspěvky: 1044
Bydliště: Brno venkov
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408-1
Krasavec :)

Existuje to auto ještě :?: :)

_________________
Moskvič 408/1 Griša * Vaz 2101 5x * Lada 2102 * Vaz 21053 * Vaz 2106 2x * Vaz 2107 * Lada Niva * Škoda Felicie 3x * Škoda 105L (Emko) * Škoda 120L (Užovka) ,Škoda Favorit 136L, Avie A31 DVS DA12, Mercedes W124 E200,


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Michal - auta
PříspěvekNapsal: 06 pro 2009, 17:10 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2008, 21:39
Příspěvky: 373
Další díl večerníčku:
Ze stejné doby jako předchozí foto Moskviče 2140 pochází také následující fotky VAZu 21011, kterého jsme měli s kamarádem napůl. Byl bez papírů, za velice příznivou cenu (zadarmo) a velmi dobře splnil účel, k jakému byl pořizován - vypilovat styl jízdy, především v zimních podmínkách. Takže zatímco bílá 2140 odpočívala pár zimních měsíců v garáži, VAZ jezdil každý den a rozhodně jsme ho nešetřili. Zato jsme se naučili spoustu triků, které nám později přišly k dobru. Jako cvičiště jsme využívali rozlehlou vypuštěnou zavlažovací nádrž, kde jsme rozestavěli překážky, které jsme měli projíždět jak popředu, tak i na zpátečku. Mimoto jsme trénovali i různé obraty, smyky, powerslide a spoustu jiných užitečných věcí, které vás v autoškole nenaučí...
A ač těžko uvěřit, tak i tento stroj nás přečkal bez úhony a zjara se mu už těšil nový majitel.


Přílohy:
VAZ21011_I.jpg
VAZ21011_I.jpg [ 89.71 KiB | Zobrazeno 7578 krát ]
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Michal - auta
PříspěvekNapsal: 12 lis 2009, 12:29 
Offline
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 03 pro 2008, 16:12
Příspěvky: 1044
Bydliště: Brno venkov
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408-1
Pekné vyprávění ,krásný vůz,ale smutný osud :(

Já mam jednu zasadu ohledně prodeje ,kterou se snazime s otcem zatim dodrzovat :) a kdyz se už poruší tak jedine z nouze :)

Kdyz se budu nudit tak prohrabu album a tez je sem vlozim :)

_________________
Moskvič 408/1 Griša * Vaz 2101 5x * Lada 2102 * Vaz 21053 * Vaz 2106 2x * Vaz 2107 * Lada Niva * Škoda Felicie 3x * Škoda 105L (Emko) * Škoda 120L (Užovka) ,Škoda Favorit 136L, Avie A31 DVS DA12, Mercedes W124 E200,


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Michal - auta
PříspěvekNapsal: 09 lis 2009, 23:01 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2008, 21:39
Příspěvky: 373
Nastal čas dlouhých zimních večerů a hrabání se v archívu. Tak jsem dneska našel pár fotek svého úplně prvního auta, které jsem si koupil, když mi bylo 19 a měl jsem čerstvej řidičák. 2140 nebyla vybrána náhodou, toužil jsem po ní. Objel jsem spoustu inzerátů, až jsem narazil na tenhle skvostný kousek od původního majitele. :mnam: Tenkrát měl najeto poctivých 41000. Naprosto původní stav, pouze měněn motor. Korozi byste na něm hledali marně. K jediným kosmetickým vadám patřil škrábanec na PZ dveřích a naťuklý zadní nárazník. Na STK jim málem vypadly oči z důlků. :shock:

Měl jsem ho však pouze rok, protože jsem ještě studoval a potýkal se s palčivým nedostatkem financí, neměl jsem bohužel na to ho uživit. Což o to, benzín by nebyl tak zlej, tolik jsem toho nenajel (něco přes 2000 za ten rok), ale k tomu ještě STK, ručení a podobná zvěrstva, tak jsem to ze svého kapesného nějak nezvládal a po čase podlehl tlaku našich, že si budu moct půjčovat jejich LADU. :fuj:

I tak jsem s ním absolvoval spoustu zajímavých zážitků. Je až s podivem, že mne přežil zcela bez škrábanců, ačkoliv jako čerstvý držitel řidičáku jsem ještě spoustu věcí netušil, a tak se docela často stávalo, že mi Moskvič dával jasně najevo, kdo je tady pánem. :auto: Někdy na srazu o tom můžu povykládat. Jinak mám na něj velmi dobré vzpomínky a dodnes si vzpomínám, jak to vevnitř krásně vonělo. Palubní deska, stejně jako tapecírunk, byly z výroby v tmavě červené barvě (tenkrát jsem netušil, jaká je to rarita) a nějaký dobový stromeček tomu dával stylově třešňový nádech.

Jak dopadl se mě raději neptejte, neměli byste z toho radost. U nového majitele :strelec: se neměl moc dobře. Viděl jsem ho pak po sedmi letech a bylo mě z toho hodně smutno :sibenice:

PS: Omlouvám se za kvalitu fotek, bylo to skenováno snad v roce 1998 na jednom z prvních barevných scannerů, co byly u nás k mání, navíc z miniaturních a přeexponovaných analogových fotek. :fotic:


Přílohy:
2140_1_small.jpg
2140_1_small.jpg [ 99.13 KiB | Zobrazeno 7662 krát ]
2140_2_small.jpg
2140_2_small.jpg [ 82.81 KiB | Zobrazeno 7662 krát ]
2140_8_small.jpg
2140_8_small.jpg [ 23.71 KiB | Zobrazeno 7662 krát ]
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz





kvalitní webhosting