| | | Diskusní fórum pro všechny přátele značky Moskvič * Kontakt: info@moskvich.cz * Moskvič klub Pardubice je i na facebooku - facebook.com/moskvich.cz | | |

Právě je 21 kvě 2024, 23:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dušan - Moskvič 2137 SUV
PříspěvekNapsal: 12 led 2011, 18:52 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 07 čer 2009, 22:39
Příspěvky: 415
Bydliště: kousek od Zlína
Majitel Moskviče: ne
Typ: býval 2140 "AZAK"
Řekl bych ,že si na tom autě někdo pěkně mákl. Pěkná práce.

_________________
Na každou svini se vaří voda.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dušan - Moskvič 2137 SUV
PříspěvekNapsal: 12 led 2011, 15:50 
Offline
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2008, 18:28
Příspěvky: 1260
Bydliště: Brezno,Slovakia
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140( Elite 1500 S)
Tak nech ti ten moskal slúži, je to celkom zaujímavý kúsok, tiež som ho obzeral v Pardubiciach 09

_________________
Moskvich 2140- momentálne prestavba podla homologacie A2-1677/moskvitch 1600 rallye/ (4-1979)-predpokladaný termín dokončenia ??? :lol: , , Moskvich 2140 v započatej prestavbe na A2-1677/moskvitch 1600 rally-civilná verzia s bombovými plastmi v interieri(1976),Moskvich 2140


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dušan - Moskvič 2137 SUV
PříspěvekNapsal: 12 led 2011, 13:55 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2008, 14:28
Příspěvky: 348
Jeden z důvodů, proč jsem si tohle auto vzal je i to, že má originál motor Moskvič. S nemoskvičáckým motorem bych ho nechtěl. Pokud mám jezdit Moskvičem,
tak ať je to opravdu Moskvič.
Pohon 4x4 tam není, úpravy jsou spíš charakteru jak přiblížit staré auto z roku 1977 ke dnešním pseudoterénním vozům SUV: 5.stupňová převodovka,
jiná sedadla (u řidiče výškově nastavitelné), samonavíjecí pásy vpředu i vzadu, otáčkoměr vestavěný do původní palubky, zevnitř nastavitelná zrcátka,
jiná zadní světla, na motoru není vrtule (spínaný elektrický ventilátor je na chladiči) a pak je tam zvýšený podvozek, větší kola, jiné nárazníky
a další kosmetické úpravy dodávající autu "offroadový" vzhled.
Už teď po pár desítkách ujetých kilometrů vidím, že auto budí zaslouženou pozornost kolemjdoucích a jenom doufám, že nebude budit podobnou pozornost
také u příslušníků VB při silničních kontrolách.
Dilema čím jet na sraz asi někdy nastane, možná dojde i na to, že vezmeme na jeden sraz dva Moskviče najednou, uvidíme ...
Jinak dokončovací práce na Moskviči 2140 probíhají ... jak to napsat slušně ... pomalu, na podzim jsme se museli stěhovat, teď makáme na rekonstrukci bytu
a volného času v dnešní době opravdu moc nezbývá. I pomalý postup je asi lepší než nic, ale musím se polepšit.
Zde popisovaný "kombík" 2137 bude sloužit spíš k používání, zatím z něj ještě nechci dělat třetího garážového mazlíka, který nejede ven, když zaprší.
Moje představa byla, že třetí Moskvič bude na běžné ježdění, ale kdo ví ...


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dušan - Moskvič 2137 SUV
PříspěvekNapsal: 11 led 2011, 20:56 
Offline
Závislý moskvičář
Závislý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2008, 20:34
Příspěvky: 742
Majitel Moskviče: ne
Gratulace k překrásnýmu kusu. Jen se, možná hloupě, zeptám, jak moc je upravenej? Je to alespoň 4X4, nebo je to jen zvedlý? Motor klasickej moskvič 2140?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dušan - Moskvič 2137 SUV
PříspěvekNapsal: 11 led 2011, 19:09 
Offline
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2008, 21:59
Příspěvky: 2605
Bydliště: Ostrava
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 412
Dušane gratuluji ti ke krásnému autu a přeju, aby ti dobře sloužilo. Teď tě ale nejspíš čeká doma dilema, ze kterým z těchto svých strojů dorazíš na sraz ;)

PS: a jak vlastně pokračuješ se svou 2140?

_________________
Moskvič 412, Mercedes Benz E Klasse, Lada 2107, Yamaha Ybr 125
V životě se řídím třemi hesly: Neser se do toho čemu nerozumíš, Nemrdej do toho co funguje, A že jsou zámky a klíče lidé a pi**


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Dušan - Moskvič 2137 SUV
PříspěvekNapsal: 11 led 2011, 15:43 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2008, 14:28
Příspěvky: 348
Nechtěl jsem si již pořizovat žádného dalšího Moskviče. Určitě ne do doby, dokud nedotáhnu do konce renovaci naší staré dobré M 2140, ale osud to chtěl jinak.
Netušil jsem, že po nezávazném povídání s Pavlem Jirouškem (na jarním srazu ve Štramberku 2010) o tom, že se mi ty jejich upravené M 2137 líbí
a že bych si možná někdy v budoucnu takové auto také nechal udělat, již za pár měsíců dostanu nabídku, která se nám bláznům do Moskvičů moc těžko odmítá.
Jeden z kombíků Moskvič 2173 upravený Pavlem Jirouškem a jeho lidmi na černostříbrné SUV byl "na prodej". Moc se mi do toho auta zpočátku nechtělo,
vždyť jsem ještě ani pořádně nedokončil renovaci M 2140 a o případném dalším Moskviči jsem uvažoval opravdu až někdy v daleké budoucnosti, ale nabídka
tohoto auta, které se zúčastnilo i srazu Pardubice 2009, bylo pojízdné a na pohled celkem pěkné byla "zdarma do dobrých rukou". Dostal jsem ji na srazu
Pardubice 2010 a bylo to silnější než já.
Takže vám teď na prvních fotografiích představuji našeho třetího Moskviče, Moskvič 2137 SUV.


Přílohy:
Moskvič 2137 SUV 1A.jpg
Moskvič 2137 SUV 1A.jpg [ 166.79 KiB | Zobrazeno 3393 krát ]
Moskvič 2137 SUV 2A.jpg
Moskvič 2137 SUV 2A.jpg [ 161.05 KiB | Zobrazeno 3393 krát ]
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz





kvalitní webhosting