| | | Diskusní fórum pro všechny přátele značky Moskvič * Kontakt: info@moskvich.cz * Moskvič klub Pardubice je i na facebooku - facebook.com/moskvich.cz | | |

Právě je 27 dub 2024, 07:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Palivové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2011, 20:24 
ta membrána pokud je puvodní tak je každopádne načasovaná :P a tet je otázka jestli ta sada co se vám dostává do ruky jestli není na aleko pokud se nepletu tak aleko májiný tvrar (optický) .... já osobne už sem vydel asi 3 různé tvari pumpiček :)


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Palivové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 01 bře 2011, 11:55 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 15 bře 2009, 12:39
Příspěvky: 89
Bydliště: SR, Bratislava
Majitel Moskviče: ano
Typ: 21412 a 21412 a ... (?)
U nas maju v LADA predajni cerpadla dve. Niekedy pozriem na to druhe, ak ma rovnaky mechanizmus tak ho kupovat asi nebudem. To prve bolo podobne 702ke z katalogu od PEKAR-a, ale vyrobca iny.

U Andreja som si vsimol, ze pumpa je od PEKAR-a. Na stranke vyrobcu v katalogu su dve pumpy pre AZLK http://www.tdpekar.ru/catalog/category/7/ . Jedna dodava vacsie mnozstvo a druha mensie. Ta co dodava mensie mnozstvo je pre motory VAZ.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Palivové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 26 úno 2011, 19:12 
Offline
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 10 bře 2009, 00:38
Příspěvky: 1124
Bydliště: Sokolov
Majitel Moskviče: ano
Typ: Три машины Москвич, Первый - 412, второй - 2138 двигатель 412, Третий - 2137. Москвич 1500 "Универсал".
:auto: dneska jsem vyzkoušel Žiguláckou pumpu do mé 412, z prvu to zaplavilo karbec, po vypodložení dobrý :ok:

_________________
москвич 412, москвич 2137,москвич 2138a půl

Možná jsem blázen co nemá dům ani bazén, ale shánim Москвич 433/434 "фургон" nebo Москвич 426/427 "Универсал"

Moskvičů neni nikdy dost :P :auto:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Palivové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2011, 20:56 
Offline
Moskvičář IV. stupně
Moskvičář IV. stupně

Registrován: 06 úno 2011, 11:28
Příspěvky: 24
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140 78r, 79r
ja som kupil od andreja dva funglovky čerpadla do 2140nepasoval tvar tiekol olej to by nebolo nič ale tie čerpadla su silne pretlačaju ihlu v komore a prechlascu motor, riešil som to plechovou podložkou roznych hrubok daš hrubu motor nejde do otačok nestiha pnit komoru ,tak som postupne došiel k hrubke 1.5mm ale budem musiet dat tam este dačo tenšie lebo auto nejde viac jak130km-h začne cukat ,ale mam prdnuty posilovač takže aj to to može robyt ,zatial je kosa na vymenu posilovača.pasuje aj zo žigi roby to toto iste...musiš byť čarodej aby to šlo jak ma.jedno čerpadlo mam zrobene tak ze,spodok s membranou ostal povodny (nova membrana)a vrch škoda 120, nepasuju všetky skrutky tak som to prevrtal dal nove ,a šlo to jak hodinky ten mam v rezerve.tak tolko k čerpadlam


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Palivové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 17 úno 2011, 14:39 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 15 bře 2009, 12:39
Příspěvky: 89
Bydliště: SR, Bratislava
Majitel Moskviče: ano
Typ: 21412 a 21412 a ... (?)
Ja som z 3-och zlozil jedno.
--
Prve co ma napadlo bola kupa cerpadla na VAZ-ik. Ponechal som povodne zdvihatko, posuvnym meradlom som si premeral chod. Musel som dat dole povodne zavrtne skrutky, ktore su moc kratke. Kupil som dlhsie. Medzi teleso cerpadla a hlavu motora je potrebne pouzit prirubu ktora je sucastou bakelitoveho voditka VAZ (VAZ zdvihatko beha vo voditku) to znamena pilenie a vrtanie. Namontoval som cerpadlo, nastartoval a zohrial motor a motor zrazu zhasol. Problem bol v cerpadle. Pri praci membrany sa jej oska pootocila a vyskocila z mechanizmu prenasajuceho pohyb a tak prestalo cerpadlo dodavat benzin. Znacku cerpadla neviem a nemam ho v blizkosti, ale sluzi ako pripravok v garazi. Pre auto je nespolahlive. A to je cely pribeh. Nakoniec som skladal jedno cerpadlo z troch.
--
A ako je to vlastne s kompletnymi cerpadlami? Je mozne este niekde kupit cele cerpadlo, ktore by bolo spolahlive?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Palivové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 31 led 2011, 18:56 
Offline
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 10 bře 2009, 00:38
Příspěvky: 1124
Bydliště: Sokolov
Majitel Moskviče: ano
Typ: Три машины Москвич, Первый - 412, второй - 2138 двигатель 412, Третий - 2137. Москвич 1500 "Универсал".
Napadla mě možnost použít Žigulácký čerpadlo na motor 412. Zkusil jsem ho nasadit na štefty na hlavě co mám bokem a sedělo to jako prd*l na hrnec :ok:
Snad ve čtvrtek mi přijde nové čerpadlo tak to budu mít možnost na své modré 2140 vyzkoušet...

_________________
москвич 412, москвич 2137,москвич 2138a půl

Možná jsem blázen co nemá dům ani bazén, ale shánim Москвич 433/434 "фургон" nebo Москвич 426/427 "Универсал"

Moskvičů neni nikdy dost :P :auto:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Palivové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 21 led 2011, 21:07 
Offline
Nejupovídajnější Moskvičář
Nejupovídajnější Moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 dub 2009, 16:58
Příspěvky: 1456
Bydliště: Dobříš
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
Je to tak rozebírat věci, které fungují se nevyplácí. Ale někdy se člověk vytrestá kvůli přidávání spotřebičů. Například při montáži přídavných dálkových světel či hodin, se člověk dopustí malé chyby. Buď schoří pojistka nebo shoří někde žárovka a nebo kvůli maličkosti uvnitř vozu ulomí něco co mu překáží při montáži.

_________________
http://moje.auto.cz/Petr408/ivan.html

http://moje.auto.cz/Petr408/ivan-druhy.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Palivové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 21 led 2011, 12:15 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2008, 14:28
Příspěvky: 348
Slávek píše:
Porušil jsem jednu z Alešových zásad: Neser se do toho co funguje" a chtěl povyměňovat všechny díly ... :shock:

Pracuji v autosalonu, ke kterému patří i autoservis. Pravidlo "Funguje ten krám? Nešťourejte se v něm!" je naprosto klíčové :) pro spolehlivé fungování každého vozu
a k jeho porušení by mělo docházet jen ve zcela výjimečných případech :tyty:.
Když někdo přijde a řekne "udělejte mi kompletní servis, příští týden jedu s rodinou do Chorvatska", je pravděpodobnost, že se mu cestou něco podělá velmi vysoká :lol:.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Palivové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 20 led 2011, 22:46 
Offline
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 10 bře 2009, 00:38
Příspěvky: 1124
Bydliště: Sokolov
Majitel Moskviče: ano
Typ: Три машины Москвич, Первый - 412, второй - 2138 двигатель 412, Третий - 2137. Москвич 1500 "Универсал".
Ty sady jsem si objednal taky a kvalita je naprosto příšerná proto se při volných chvílích snažim vymyslet z čeho udělat ty gumičky co vlastně dělají ty malé membránky proti zpětnému tahu a velkej problém je těsnění na horní víčko pal. pumpy.

_________________
москвич 412, москвич 2137,москвич 2138a půl

Možná jsem blázen co nemá dům ani bazén, ale shánim Москвич 433/434 "фургон" nebo Москвич 426/427 "Универсал"

Moskvičů neni nikdy dost :P :auto:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Palivové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 20 led 2011, 20:07 
Offline
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2008, 21:59
Příspěvky: 2598
Bydliště: Ostrava
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 412
Slávek píše:
Chci se zeptat.Kluci,opravovali jste už někdo palivové čerpadlo pomocí té opravářské sady od Andreje?Porušil jsem jednu z Alešových zásad: Neser se do toho co funguje" a chtěl povyměňovat všechny díly,které jsou obsaženy v té sadě.Po rozebrání čerpadla jsem zjistil že membrána sice rozměrově pasuje,ale tyčka od ní dolů je kratší o takových 6mm.Navíc sítko je úplně jiné a ventilky taky.Na obalu je napsáno:Pro automobilyMoskvič,Vaz,Tavrija,typ čerpadla 700.No a na mém je napsáno 7A.Tak mi nezbylo než čerpadlo vyčistit,složit zpátky a doufat,že bude fungovat dál.V případu nouze to jistí pan Holub. :shock:

Porušení těchto zásad se ve většině případů neoplatí - vím o tom své :mrgreen: . Nevím jak ty, ale já s Járou jsem si objednal u Andreje taky ty opravárenské sady a bohužel nám přišly sady na čerpadlo Pekar takže jsme s opravami taky neuspěli. Pokud jsi to složil dobře tak si myslím, že to bude OK :ok:

_________________
Moskvič 412, Mercedes Benz E Klasse, Lada 2107, Yamaha Ybr 125
V životě se řídím třemi hesly: Neser se do toho čemu nerozumíš, Nemrdej do toho co funguje, A že jsou zámky a klíče lidé a pi**


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Palivové čerpadlo
PříspěvekNapsal: 20 led 2011, 11:34 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář

Registrován: 08 pro 2009, 22:23
Příspěvky: 380
Bydliště: okr.Teplice
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140 a 412
Chci se zeptat.Kluci,opravovali jste už někdo palivové čerpadlo pomocí té opravářské sady od Andreje?Porušil jsem jednu z Alešových zásad: Neser se do toho co funguje" a chtěl povyměňovat všechny díly,které jsou obsaženy v té sadě.Po rozebrání čerpadla jsem zjistil že membrána sice rozměrově pasuje,ale tyčka od ní dolů je kratší o takových 6mm.Navíc sítko je úplně jiné a ventilky taky.Na obalu je napsáno:Pro automobilyMoskvič,Vaz,Tavrija,typ čerpadla 700.No a na mém je napsáno 7A.Tak mi nezbylo než čerpadlo vyčistit,složit zpátky a doufat,že bude fungovat dál.V případu nouze to jistí pan Holub. :shock:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 74 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz





kvalitní webhosting