| | | Diskusní fórum pro všechny přátele značky Moskvič * Kontakt: info@moskvich.cz * Moskvič klub Pardubice je i na facebooku - facebook.com/moskvich.cz | | |

Právě je 21 kvě 2024, 00:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte s vysklením.
PříspěvekNapsal: 16 úno 2010, 17:24 
Offline
Nejupovídajnější Moskvičář
Nejupovídajnější Moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 dub 2009, 16:58
Příspěvky: 1456
Bydliště: Dobříš
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
Jedině to gumu ještě zespodu natřít epoxidovým dvousložkovým lepidlem, ale nevím co by to dělalo. Hlavně epoxid, co používám já a co o něm mluvím je ukrutně drahý.

_________________
http://moje.auto.cz/Petr408/ivan.html

http://moje.auto.cz/Petr408/ivan-druhy.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte s vysklením.
PříspěvekNapsal: 16 úno 2010, 16:58 
Offline
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2008, 21:59
Příspěvky: 2604
Bydliště: Ostrava
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 412
Na tvé 2140 by to mělo jít právě líp než na starších modelech. Já ty gumové lišty vždy podebral opatrně dole podél rámu ( popřípadě v horním rohu ) šroubovákem a pomalu ho rval mezi to těsnění a rám okna a tak jsem postupoval až do doby než lišta vypadla. Je to chvílemi skoro chirurgická práce, ale jde to. O náhradě nevím a ani jsem o tom neslyšel. Horší to je třeba na 408 a 412, kde to drží na kovových háčkách, které časem skoro přirostou k rámu a když to chce člověk vyndat, tak ten háček praskne.
PS: ještě mě napadlo: pořádně to namaž nějakým olejem a na druhý den by to snad mohlo jít ven líp. Guma by se mohla napít oleje a změknout, ale tohle je rada bez záruky

_________________
Moskvič 412, Mercedes Benz E Klasse, Lada 2107, Yamaha Ybr 125
V životě se řídím třemi hesly: Neser se do toho čemu nerozumíš, Nemrdej do toho co funguje, A že jsou zámky a klíče lidé a pi**


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte s vysklením.
PříspěvekNapsal: 16 úno 2010, 16:00 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář

Registrován: 08 pro 2009, 22:23
Příspěvky: 381
Bydliště: okr.Teplice
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140 a 412
Díky za ochotu,jedná se o červený M 2140 co byl do 22.1.na Bazosu.Jsem až od Teplic a to je trochu z ruky.Na to přední a zadní okno tu snad taky někoho seženu.Alespoň kamarád tvrdí že ho zná.Přední sklo mám dokonce rezervní.To co je v autě osazené je trochu poškozené od kamínku a prodávající mi ho přidal gratis.Okna ve dveřích nejdou ovládat protože jsou rozdrbaná lanka.Starost mi dělají gum.těsnící lišty oken.Ty jsou ztvrdlé a už se trhají.Nevíte čím je nahradit?nebo aspoň je při demontáži co nejmíň poškodit?Díky za každou radu.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte s vysklením.
PříspěvekNapsal: 16 úno 2010, 12:08 
Offline
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2008, 21:59
Příspěvky: 2604
Bydliště: Ostrava
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 412
Nenapsal jsi o jaký typ moskviče se jedná, ale pro všechny typy by to mělo být cca stejný. Boční okna jsou v pohodě. Kdyby jsi potřeboval poradit tak se mi zde ozvi a já ti vypíšu podrobný harmonogram demontáže :ok:
Přední a zadní okno jde sice hůře nasazovat ( převážně to zadní ), ale hlavní a zásadní je právě ta příprava. Sehnat novou těsnící gumu je problém. Musí se to dělat jen s velkou opatrností. Taky se mi stalo, že při nasazování se mi guma roztrhla a bylo to v prd.. . Nejprve se musí venku nasadit na sklo guma a pak do ní lišty. Až pak se to jako celý komplet nasazuje na auto. Raději si to nech nasadit někým, kdo v tom má praxi, jinak hrozí poškození lišt a v horším případě prasknutí okna.
Popřípadě ti doporučuji přečíst, můj boj s lištami :P http://forum.moskvich.cz/viewtopic.php?f=6&t=725
PS: nevím odkud jsi, ale pokud by jsi nebyl z daleka, tak bychom k tobě s naší partijou ( Jára, Kopr, Marek ) mohli přijet a nasadit ti to


Přílohy:
okno1.jpg
okno1.jpg [ 53.45 KiB | Zobrazeno 4134 krát ]
okno2.jpg
okno2.jpg [ 62.71 KiB | Zobrazeno 4134 krát ]

_________________
Moskvič 412, Mercedes Benz E Klasse, Lada 2107, Yamaha Ybr 125
V životě se řídím třemi hesly: Neser se do toho čemu nerozumíš, Nemrdej do toho co funguje, A že jsou zámky a klíče lidé a pi**
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte s vysklením.
PříspěvekNapsal: 15 úno 2010, 21:11 
Offline
Nejupovídajnější Moskvičář
Nejupovídajnější Moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 dub 2009, 16:58
Příspěvky: 1456
Bydliště: Dobříš
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
Jednou se o tom tady psalo. Ty dveře nebudou velký problém, ale přední a zadní sklo je strašný dávat zpátky. Nejdou tam zpátky nacpat ty lišty, nedrží to......snad si s tím poradíš. Ty dveře mě překvapily, teď nevím jaký máš problém, jestli okna při stahování spadnou dolu, tak ureznul ten držák. U Moskvičů se to moc nestává, spíš u Wartburgů. Ještě to chce nějakou dokumentaci.

Koukni se sem, schémata: http://www.avtoall.ru/acat/index1.php?atype=0&mark=9

_________________
http://moje.auto.cz/Petr408/ivan.html

http://moje.auto.cz/Petr408/ivan-druhy.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Poraďte s vysklením.
PříspěvekNapsal: 15 úno 2010, 20:06 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář

Registrován: 08 pro 2009, 22:23
Příspěvky: 381
Bydliště: okr.Teplice
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140 a 412
Pomalu začínám s odstrojováním.Přední a zadní okno nechám vyndat někoho kdo s tím má zkušenost.Troje okna ve dveřích ale mají nefunkční stahování a kvůli zamýšlenému laku půjdou stejně všechna ven.Děsím se ale demontáže gumových těsnících lišt skel.Už teď jsou chatrná a natržená a nevím jestli po opětovné montáži budou vůbec použitelná.Nevíte nějaký fígl jak na ně?A nebo úplně nejlíp by bylo dát nový.Nemáte je někdo,a nebo nevíte z jakého vozu je lze použít? Co Ty Dušane, Ty jsi to přece dělal taky. :?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz





kvalitní webhosting