| | | Diskusní fórum pro všechny přátele značky Moskvič * Kontakt: info@moskvich.cz * Moskvič klub Pardubice je i na facebooku - facebook.com/moskvich.cz | | |

Právě je 28 bře 2024, 22:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 07 říj 2013, 19:06 
Offline
Nejupovídajnější Moskvičář
Nejupovídajnější Moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 dub 2009, 16:58
Příspěvky: 1456
Bydliště: Dobříš
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
Dušan píše:
Já jsem takový podobný problém s elektrikou měl v Aleku asi před 15 lety.
Nejenom, že kontrolka ukazovala špatné dobíjení, ale taky to doopravdy
špatně dobíjelo, na volnoběh hodně pohasínaly světla, pak už měl i motor
tendenci chcípnout a málem se mi totálně vybila baterka.
Vždycky se to na chvíli spravilo (většinou po drncnutí při přejetí hrbolu),
ale po chvíli už to zlobilo znovu.
Vyřešilo se to dotažením ukostření, které je dole pod palubkou vzadu
za panelem přístrojů.
Je tam ukostřeno více drátů na jednom šroubu, porovnáním oček
a dotažením matky se závada odstranila.

To je ta závada jako u 2140. Potápilo mě to také, od té doby vím, kde hledat.
Začlo to dělat až po 20 letech provozu, kdy s ním jezdil otec.
Takže je pravda, že to je stářím, tedy spíše častým jezděním a následným povolením oček přístrojů. A na ampermetru je velký proud, tudíž se to začne hřát nejdříve tam. Také se to nejdříve projeví.
:)

_________________
http://moje.auto.cz/Petr408/ivan.html

http://moje.auto.cz/Petr408/ivan-druhy.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01 říj 2013, 13:22 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2008, 14:28
Příspěvky: 348
Já jsem takový podobný problém s elektrikou měl v Aleku asi před 15 lety.
Nejenom, že kontrolka ukazovala špatné dobíjení, ale taky to doopravdy
špatně dobíjelo, na volnoběh hodně pohasínaly světla, pak už měl i motor
tendenci chcípnout a málem se mi totálně vybila baterka.
Vždycky se to na chvíli spravilo (většinou po drncnutí při přejetí hrbolu),
ale po chvíli už to zlobilo znovu.
Vyřešilo se to dotažením ukostření, které je dole pod palubkou vzadu
za panelem přístrojů.
Je tam ukostřeno více drátů na jednom šroubu, porovnáním oček
a dotažením matky se závada odstranila.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01 říj 2013, 12:41 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 15 bře 2009, 12:39
Příspěvky: 89
Bydliště: SR, Bratislava
Majitel Moskviče: ano
Typ: 21412 a 21412 a ... (?)
Dobra rada, nevytvaraj jednoliaty text, zle sa to cita.

Tieto modely maju skriatka elektriky zabyvaneho vacsinou v blizkosti skrinky s rele a poistkami. Ak ma skriatok pri skrinke rybnicek, listovku, alebo humusnu podu, treba to odstranit. Skrinku treba podvihnut (po demontazi dvoch matic) a pokazit mu zvonkohru, teda skontrolovat vsetky zbernice a jednotlive kabliky v nich.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013, 11:23 
Offline
Moskvičář v zácviku
Moskvičář v zácviku
Uživatelský avatar

Registrován: 28 srp 2013, 22:51
Příspěvky: 9
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 2141 Aleko
Tak najskôr to bude niečo okolo toho prívodu bendzínu lebo vždy sa mi zanesie to sitko ktoré je na tej šrúbe na ktorú ide priamo hadička z AC pumpy. Tak poprečisťujem to tam a uvidím. Aj keď tiež môže na tom niesť kúsok viny aj spojka, až veľmi neskoro mi zaberá tak ju musím nejako ponastavovať. Tak ďakujem za pomoc zatiaľ. A taktiež by som asi namiesto Aleka chcel mať na dvore nejakú 408čku, ale keď mám aleko v celkom OK stave tak ho dám do kopy, predsa len je to tiež moskvič ;) . Dedo ma tiež 408čku ale je už v dosť zlom stave, není akurát garážovaný posledné roky tak je na tom zle ale vraj ešte motor fachčí. Možno raz sa pustím aj doňho :mnam: . Tak ešte raz Ďakujem.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013, 08:53 
Offline
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2008, 18:28
Příspěvky: 1259
Bydliště: Brezno,Slovakia
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140( Elite 1500 S)
Maš tam filter na palivo, teoreticky ti môže začínať zanášat karburátor a na sytič to ide ešte v pohode.

Jarda v pohode, ja ta už poznám, že ty si na kritiku alergický, proti tým všetkym zadohrabovým respektíve 4X4 moskalom nič nemám, snát na 2138, že to pustili v tej dobe do výroby ale zas je to vzácny kus, ked ich vyrobili málo, ale aleko moc nemusím,to je o mne známe

_________________
Moskvich 2140- momentálne prestavba podla homologacie A2-1677/moskvitch 1600 rallye/ (4-1979)-predpokladaný termín dokončenia ??? :lol: , , Moskvich 2140 v započatej prestavbe na A2-1677/moskvitch 1600 rally-civilná verzia s bombovými plastmi v interieri(1976),Moskvich 2140


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 zář 2013, 05:52 
Offline
Big Boss
Big Boss
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 18:11
Příspěvky: 1142
Bydliště: Kopřivnice
Majitel Moskviče: ano
Jirko, možná jste mě špatně pochopili. Je pravda, že poruchy el, v pokročilém věku našich vozů opravdu můžou být. I já už jsem spravoval propálený ampérmetr, regulační relé a třeba i posledně přepínač blinkrů, který už v poslední fázi blinkry ani nerozsvítil. Já jsem reagoval na to, jak to Peter napsal. Chápu to jako by se ta elektrika v Moskvičích kazila odjakživa, ale né stářím a opotřebením. Kdyby to Peter napsal, jako ty, tak bych neměl žádných námitek. Peter, omlouvám se ti za kritiku, ale já už jsem prostě takový :ok: .

_________________
Moskvič 2140, Izh 2715, Ford Bronco 5,8 XLT


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28 zář 2013, 15:42 
Offline
Moskvičář v zácviku
Moskvičář v zácviku
Uživatelský avatar

Registrován: 28 srp 2013, 22:51
Příspěvky: 9
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 2141 Aleko
No tak dnes som nabehol do mosviča a zapol som tie svetlá a všetko išlo ako má odrazu, ale akurát nechceli ísť smerovky. A tam som tam prišiel o 2 hodinky zase k nemu a skúšam zase a smerovky už idú v pohode. Takže má to asi nejakú autoopravu :ok: . Takže svetlá su v pohode, ale ten ukazovateľ baterky stále blbne, skúsim niekedy rozobrať palubovku a kuknúť sa na to ale aj tak podľa mna to dobíja. Ale nastal nový problém pravdepodobne so spojkou alebo karburátorom. Ako som išiel cúvať do jemného kopca tak ako som povolil spojku tak hneď zdochol. Tak som dal plyn na podlahu, opatrne púšťal spojku a zase zdochýnal, ale nejako sa mi podarilo trochu vycúvať. A tak dnes som išiel zase dopredu, dal som si pekne jednotku, normálka idem sa pohnúť a zdochol. Zase som dal takmer podlahu a aj tak zdochýnal. A taktiež keď som mal na neutrále tak tiež zdochýnal aj keď dalo sa to udrźať plynom, tak som na plno vytiahol sitič a skúsil som sa pohnúť a už to išlo viac v pohode. Ale neviem teraz či je problém so spojkou alebo karburátorom. Lebo ako na podlahu keď dám tak v pohode ide do otáčok, len keď púšťam spojku tak ho začína dusiť ako keby vôbec nevládal. Ale najskôr to robí len pri rozbehu lebo ako sa mi už podarilo rozbehnúť tak už frčal normálnejšie. Tak nemáte nejaké nápady na čo sa mám skôr zamerať ? Ďakujem.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28 zář 2013, 14:45 
Offline
Диспетчер форума
Диспетчер форума
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2008, 21:16
Příspěvky: 3012
Bydliště: Pardubice
Majitel Moskviče: ano
Typ: 412 + 2140
Jara píše:
Peter, v Moskviči běžně elektrika neblbne! Nechápu, jak jsi mohl napsat takovou kravinu. Moskviče vlastním od roku 1988 a musím říct, že super! Má to chyby jako každé jiné auto, a když se to zpraví pořádně, tak máš pokoj na celý život. Píšeš, jako kdyby byl Moskvič nějaký nespolehlivý křáp!
Ale předsedo, klid. Elektrika v moskvičích běžně blbne a musí blbnout z principu stáří těch aut. Ne každý se o něj stará tak jako ty. Problémem jsou nejen povolující se spoje očko - šroubek, ale třeba i mizerná kvalita například plastových dílů vypínačů - u 2140 už se mi vyhřály dva vypínače světel. Stejně tak může zdechnout regulátor dobíjení v altíku - není problém aby se tam něco povolilo nebo prošluslo. Ale konkrétně se na dálku blbě radí, chce to zkoušet a hledat.

_________________
Škoda Fabia Combi 2003 * Moskvič 412 1971 * Moskvič 2140 1978 * Fiat 125p 1976 * Mercedes-Benz 123 240D 1976
Hyundai Sonata 2006 * Dacia Solenza 2004 * vlek Brigitte 1969 * karavan Langošák 2 1984 * Moskvič Pikap Home Made

Moskvič klub Pardubice na Facebooku

Obrázek
Bejvávalo:
Škoda Spartak 1956 * Škoda 1000MB 1968 * Moskvič 412 1972 * Škoda 110L 1976 * Moskvič 2140 1978 * Dacia 1300 1980 * Dacia 1300 1978 * VAZ 2102 1980 * Dacia 1310 1983 * Škoda 120L 1985 * Škoda 125L 1987 * Škoda Favorit 1992 * Škoda Felicia 1996


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28 zář 2013, 10:16 
Offline
Big Boss
Big Boss
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 18:11
Příspěvky: 1142
Bydliště: Kopřivnice
Majitel Moskviče: ano
Peter, v Moskviči běžně elektrika neblbne! Nechápu, jak jsi mohl napsat takovou kravinu. Moskviče vlastním od roku 1988 a musím říct, že super! Má to chyby jako každé jiné auto, a když se to zpraví pořádně, tak máš pokoj na celý život. Píšeš, jako kdyby byl Moskvič nějaký nespolehlivý křáp!

_________________
Moskvič 2140, Izh 2715, Ford Bronco 5,8 XLT


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28 zář 2013, 10:00 
Offline
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2008, 18:28
Příspěvky: 1259
Bydliště: Brezno,Slovakia
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140( Elite 1500 S)
v moskviči bežne blbne elektrika, treba to zakus nahat tak a malo by sa to spravit aj samé a tieto posledné moskvič sú celé také nevydarené, prebíja ti to možno občas preto, že si načal asi regler a ten by mal byt v alternátore už ako na 2140 od 6/79

_________________
Moskvich 2140- momentálne prestavba podla homologacie A2-1677/moskvitch 1600 rallye/ (4-1979)-predpokladaný termín dokončenia ??? :lol: , , Moskvich 2140 v započatej prestavbe na A2-1677/moskvitch 1600 rally-civilná verzia s bombovými plastmi v interieri(1976),Moskvich 2140


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: ALEKO: Elektika, nefunguje správne.
PříspěvekNapsal: 27 zář 2013, 21:15 
Offline
Moskvičář v zácviku
Moskvičář v zácviku
Uživatelský avatar

Registrován: 28 srp 2013, 22:51
Příspěvky: 9
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 2141 Aleko
Zdravým, mám problém s ukazovateľom dobýjania alebo so samotným dobýjaním ale skôr si myslím, že je to v tom ukazovateli. Minule som prekonal jednu mláku a dosť ho prepláchlo zvnútra to auto. A potom hneď som mal problémy s klinovým remeňom ale to už som vyriešil. Ale odvtedy mi akokeby to dobýjanie ukazovalo naopak. Keď naštartujem tak je v červenom poli a keď niečo zasvietim tak to skočí do stredu a keď pridávam tak zase to ide do červeného poľa. A tak som hľadal chybu, vyčistil som takmer všetky kontakty ktoré by s tým niečo mohli mať a ku ktorým som mal prístup, ale aj tak nepomohlo. Tak neviem si dať rady, že v čom môže byť chyba. A hneď ako som dočistil tie kontakty tak som skúšal ako zaťažiť baterku že čo to bude ukazovať a ako vždy ukazovalo zle. a svetlá v pohode svietli ako mali, akurát mi nesvieti jedna stretávačka neviem prečo aj som novú žiarovku dal a nič. A tak som skúšal opraviť čerpadlo do ostrekovačov, vyčistil som ho ale aj tak nesaje, je už nejaké zvútra rozbité, nechápem ako sa tam mohlo zničiť. A tak neskôr som išiel zase ku svetlám a ako som zasvietil klasické osvetlenie tak mali mi svietiť obrysové svetlá ale namiesto nich svietili diaľkové a na panely neukazovalo že diaľové svietia tak som pohol z páćkou na diaľkové a odrazu zhasli a zasvietila sa kontrolka že svietia a nedali sa naspäť zapnúť ani diaľkové ani stretávačky a ani obrysovky nesvietili. A potom to zase bolo dobre po dlhšom hraní sa s tým. Bolo to dobre a tam som to zase vyskúšal a zase to bolo zle a je to zle doteraz. Akokeby sa mi to tam celé pomiešalo v tej páke a tlačidlách tak neviem vôbec v čom to môže byť. Začalo to z ničoho nič. A taktiež minule som mal motor taký zahraty že mi až vrela voda ale ventilátor na chladenie sa vôbec nezapol čo minule v pohode aj keď som vypol motor tak chladil a teraz to ani netuklo a motor bol totálne horúci, a to som si všimol tesne po tom čo som prešiel cez tu mláku ktorá mi asi pokazila aj tú elektriku a taktiež neviem prečo sa nezapína. Poistky vyzerajú byť v pohode a čisil som kontakty ktoré idú od neho ale tak eśte som ho nezahrial poriadne tak neviem či sa zapne uź alebo nie. Tak prosím Vás o radu, vôbec ma nenapadá v čom môže byť v týchto veciach problém. Ďakujem
PS: Pridávam video kde je vidno ako sa správa ten ukazovač elektriny a tie svetlá je tam tiež vidno ako blbnú.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=V0Vl_lln4BY&feature=youtu.be[/youtube] ospravldlňujem sa za kvalitu videa.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz





kvalitní webhosting