| | | Diskusní fórum pro všechny přátele značky Moskvič * Kontakt: info@moskvich.cz * Moskvič klub Pardubice je i na facebooku - facebook.com/moskvich.cz | | |

Právě je 28 dub 2024, 06:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: karburator z aleca do 2140
PříspěvekNapsal: 27 črc 2015, 19:02 
Offline
Nejupovídajnější Moskvičář
Nejupovídajnější Moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 dub 2009, 16:58
Příspěvky: 1456
Bydliště: Dobříš
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
Peter- Slovensko píše:
asi to bude blbá pripomienka ale vyčistil si ho riadne kompresorom celý a rieadne pobzeral, ono ta gulka by sa tam mala v pohode hýbat, takže predpokladam, že sa ti hýbe,
no s tým podtlakom maš pravdu, ono je tiež možné, že tebe tam vadí len ta diera čo neovplivníš ale z toho čo píšeš tam bude asi fakt problem

Petrík, favo je hlavne zle sprevodované podobne ako aleco,skus tam dat dif z pickupu a budeš prekvapený ako pôjde, ale to boli vtedy všetky auta socializmu len zlepené, že nejak to pôjde :lol:

Tak je pravda, že už jezdí o dost lépe po seřízení, opravě brzd a nákupem lepších pneumatik.
Souhlasím, že to spřevodování není dobré. Mě nejvíce vadí velký rozdíl při řazení 2. rychlostního stupně z 1. rychlostního stupně. Na 1. rychlostní stupeň se hodně točí a 2. rychlostní stupeň tam musí člověk dávat pomalu, jinak po letech začne vynechávat synchron a rychtají zuby. Zkrátka ta dvojka tam jde nejhůř a měl jsem možnost srovnávat. Další kapitolou je 5. rychlostní stupeň u prvních Favoritů, na 5 jede hodně rychle, ale motor na to nemá sílu. To mi skoro nevadí, protože ho roztočím a pak jede 150 a motor se moc netočí. Kopec s tím nejde vyjet. :lol:
Novější Favorit a Felicia má jinou převodovku, tam je to lépe sladěné a také tam jdou lépe řadit rychlosti.

_________________
http://moje.auto.cz/Petr408/ivan.html

http://moje.auto.cz/Petr408/ivan-druhy.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: karburator z aleca do 2140
PříspěvekNapsal: 21 črc 2015, 15:29 
Offline
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2008, 18:28
Příspěvky: 1259
Bydliště: Brezno,Slovakia
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140( Elite 1500 S)
asi to bude blbá pripomienka ale vyčistil si ho riadne kompresorom celý a rieadne pobzeral, ono ta gulka by sa tam mala v pohode hýbat, takže predpokladam, že sa ti hýbe,
no s tým podtlakom maš pravdu, ono je tiež možné, že tebe tam vadí len ta diera čo neovplivníš ale z toho čo píšeš tam bude asi fakt problem

Petrík, favo je hlavne zle sprevodované podobne ako aleco,skus tam dat dif z pickupu a budeš prekvapený ako pôjde, ale to boli vtedy všetky auta socializmu len zlepené, že nejak to pôjde :lol:

_________________
Moskvich 2140- momentálne prestavba podla homologacie A2-1677/moskvitch 1600 rallye/ (4-1979)-predpokladaný termín dokončenia ??? :lol: , , Moskvich 2140 v započatej prestavbe na A2-1677/moskvitch 1600 rally-civilná verzia s bombovými plastmi v interieri(1976),Moskvich 2140


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: karburator z aleca do 2140
PříspěvekNapsal: 19 črc 2015, 21:07 
Offline
Nejupovídajnější Moskvičář
Nejupovídajnější Moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 dub 2009, 16:58
Příspěvky: 1456
Bydliště: Dobříš
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
Peter- Slovensko píše:
síce som to nerobil ale viem, že ked to spravíš opačne tak to auto ide lepšie, takže ked to vyriešiš takto treba sa zmierit, že to pravdepodobne pôjde citelne horšie ako teraz

S tím musím souhlasit, bude to "přiškrcené". Bude menší spotřeba, ale nepojede to tolik.
Karburátor s podtlakovou komorou má také Škoda Favorit. Nevím jak bude reagovat Moskvič, ale u Škody Favorit má zkušenost, že dokud motor hodně nevytočím, tak na vyšší rychlostní stupeň se mu nechce vůbec zrychlit.
Karburátor mám rok po vyčištění a seřízení. Zase se to špatně posuzuje, když motor Favorit je menší a má menší výkon.

_________________
http://moje.auto.cz/Petr408/ivan.html

http://moje.auto.cz/Petr408/ivan-druhy.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: karburator z aleca do 2140
PříspěvekNapsal: 17 črc 2015, 20:11 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2010, 19:06
Příspěvky: 302
Bydliště: Hukvaldy
Majitel Moskviče: ano
Typ: měl jsem 2138 zelená žába, teď mám T613 Milong, Konečně mám Moskala 2140, od Kláska Hráška, HURA, bude mu u me dobre.
To si me moc nepotesil. Pokud neco vim o karbech, tak podtlakem ovladana druha komora je lepsi nez postupne otevirani druhe klapky.
ja ma pri pridavani citelnou diru kdy motor bezi pak jako by nemel palivo a chcipa a pak zas vyleti do otacek.
toto jsem chtel eliminovat. jeste snad opravit akceleracni pumpicku na youtube ukazoval nejaky rus, ze se tam musi vymenit 3mm kulicka a zaklepnout do sedla.

_________________
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: karburator z aleca do 2140
PříspěvekNapsal: 17 črc 2015, 14:04 
Offline
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2008, 18:28
Příspěvky: 1259
Bydliště: Brezno,Slovakia
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140( Elite 1500 S)
síce som to nerobil ale viem, že ked to spravíš opačne tak to auto ide lepšie, takže ked to vyriešiš takto treba sa zmierit, že to pravdepodobne pôjde citelne horšie ako teraz

_________________
Moskvich 2140- momentálne prestavba podla homologacie A2-1677/moskvitch 1600 rallye/ (4-1979)-predpokladaný termín dokončenia ??? :lol: , , Moskvich 2140 v započatej prestavbe na A2-1677/moskvitch 1600 rally-civilná verzia s bombovými plastmi v interieri(1976),Moskvich 2140


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: karburator z aleca do 2140
PříspěvekNapsal: 15 črc 2015, 06:25 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2010, 19:06
Příspěvky: 302
Bydliště: Hukvaldy
Majitel Moskviče: ano
Typ: měl jsem 2138 zelená žába, teď mám T613 Milong, Konečně mám Moskala 2140, od Kláska Hráška, HURA, bude mu u me dobre.
delal uz to nekdo?
daval nekdo karburator z aleca do 2140?
libi se mi podtlakove otevirani druhe klapky a tak bych to chtel realizovat.
na karbu jsou 3 vyvody. benzin je jasny, ale jsou tam dalsi 2.
jedna asi podtlak pro posilovac a druhy je pravdepodobne ovladani ekonostatu (uzavirani paliva pri brzdeni motorem)
poprosil bych i o nastavovaci parametry, pripadne nejakou prirucku k alecu.
o poznatky se podelim, dekuji tomek
ps: karb je to: DAAZ 2140-1107010-10

_________________
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 96 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz





kvalitní webhosting