| | | Diskusní fórum pro všechny přátele značky Moskvič * Kontakt: info@moskvich.cz * Moskvič klub Pardubice je i na facebooku - facebook.com/moskvich.cz | | |

Právě je 28 bře 2024, 21:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 03 srp 2016, 07:24 
Offline
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 13 čer 2008, 18:13
Příspěvky: 1084
Bydliště: Praha
Majitel Moskviče: ano
Typ: 407, 412, Škoda 120 L, šlapací Moskvič 412,
Karel píše:
Petře děkuji vám za cenné informace ;)zjistil jsem že celý vnitřek válce 407 je téměř totožný s válcem m 412/408 (jeden starý jsem doma měl) takže se pokusim použít vnitřek z tohoto. Dá se ještě v dnešní době koupit hlavní válec spojky nebo brzd na 412ctku??Případně kontakt na nějakého prodejce?

[ Děkuji Karel.


Já jen že ten pistek se sice tváří jako že je stejný ale je jiný v průměru ,,ucpávky,, a i v délce vybrání pro tyčku od pedálu jednou jsem to známému předělával a musí se udělat spec. podložka která bude středit tyčku od pedálu on ten pístek má mělkou díru a i upravit délku tyčky
Já mám na 407 válec původní 56let vyměnil jsem pouze ,,tlačné,,gumičky ucpávka je origo


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 srp 2016, 09:30 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2008, 22:17
Příspěvky: 287
Majitel Moskviče: ano
Typ: 403, 408
Karel píše:
Dá se ještě v dnešní době koupit hlavní válec spojky nebo brzd na 412ctku??Případně kontakt na nějakého prodejce?

Teoreticky se dají sehnat oba válce, jsou uvedeny v katalogu firmy Fenox (Bělorusko) z roku 2014.
Váš dotaz mě zaujal, tak jsem zkusil na webu najít nějakého prodejce v CZ. Něco jsem našel. Dozvěděl jsem se, že teď je ve Fenoxu dovolená, nejdřív něco prodejce zjistí po 20.8.2016. Poslal jsem mu dotaz na cenu obou válců, až dostanu odpověď, dám to sem a pokud to bude vypadat nadějně i kontakt na prodejce.

Jistě budou i další možnosti na dovoz z východu, někteří kolegové mokvičáři mají kontakty. Zkusil jste tohle?
http://servis.moskvich.cz/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 01 srp 2016, 18:17 
Petře děkuji vám za cenné informace ;)zjistil jsem že celý vnitřek válce 407 je téměř totožný s válcem m 412/408 (jeden starý jsem doma měl) takže se pokusim použít vnitřek z tohoto. Dá se ještě v dnešní době koupit hlavní válec spojky nebo brzd na 412ctku??Případně kontakt na nějakého prodejce?

[ Děkuji Karel.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 31 črc 2016, 21:04 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 08 říj 2008, 22:17
Příspěvky: 287
Majitel Moskviče: ano
Typ: 403, 408
Žádný 407-kář se zatím nezapojil do diskuse, tak se pokusím něco poznamenat. V M403 je to dost podobné, až na vnější těsnící manžetu jsou gumové díly shodné.
Válec má vnítřní průměr 22 mm a jsou tam 4 gumové díly:
- vnitřní těsnící manžeta (21). To je celkem běžné miskové těsnění, dá se koupit nové. Já jich mám celkem dost originálních.
- vnější těsnící manžeta (18). Bohužel nevím, jaké má rozměry. Teoreticky by mohla být shodná s manžetou z brzdového válečku M2140.
- guma zpětného ventilu (25). To je problém, pokud nemá někdo navíc originál, těžko shánět.
- opěrný kroužek (26). Není problém nahradit něčím vhodným. Jedná se jen o těsnění mezi zpětným ventilem a koncovkou válce.
Pokud chcete hledat nějaké náhrady, jako velmi rozsáhlý katalog se mi zdá tento:
http://www.seinsa.es/archivos/Piezas%20 ... figura.pdf
Nevýhoda je, že se nedá objednat jednotlivá položka, ale vždy celá opravná sada, která potřebný díl obsahuje. Pak vyjde jedna gumička i na 300,-.
V tomto katalogu je např. celý zpětný ventil (C1010), ale má větší vnější průměr. Pravděpodobně by šel upravit.


Přílohy:
B_valec_407.jpg
B_valec_407.jpg [ 57.96 KiB | Zobrazeno 5316 krát ]
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Hlavní brzdový válec moskvič 407
PříspěvekNapsal: 25 črc 2016, 19:00 
Zdravim všechny moskvičáře
Potřeboval bych poradit kde sehnat gumičky do hlavního brzdového válce m407?? popř. z jakého vozu by se to dalo použít??

Děkuji Karel


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz





kvalitní webhosting