| | | Diskusní fórum pro všechny přátele značky Moskvič * Kontakt: info@moskvich.cz * Moskvič klub Pardubice je i na facebooku - facebook.com/moskvich.cz | | |

Právě je 27 dub 2024, 16:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 26 úno 2011, 18:56 
Offline
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2008, 21:59
Příspěvky: 2598
Bydliště: Ostrava
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 412
Jsem také pro. Držím ti palce. Sám jsem uvažoval se přesně do tohohle pustit a postavit kabrio dle tohoto obrázku, bohužel nemám prostředky a ani prostory k tomuhle projektu

_________________
Moskvič 412, Mercedes Benz E Klasse, Lada 2107, Yamaha Ybr 125
V životě se řídím třemi hesly: Neser se do toho čemu nerozumíš, Nemrdej do toho co funguje, A že jsou zámky a klíče lidé a pi**


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 26 úno 2011, 18:29 
Offline
Nejupovídajnější Moskvičář
Nejupovídajnější Moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 dub 2009, 16:58
Příspěvky: 1456
Bydliště: Dobříš
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
To je dobrý nápad.

_________________
http://moje.auto.cz/Petr408/ivan.html

http://moje.auto.cz/Petr408/ivan-druhy.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 26 úno 2011, 10:15 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2010, 19:06
Příspěvky: 302
Bydliště: Hukvaldy
Majitel Moskviče: ano
Typ: měl jsem 2138 zelená žába, teď mám T613 Milong, Konečně mám Moskala 2140, od Kláska Hráška, HURA, bude mu u me dobre.
A co myślicie o tym żeby moskwicza 408 przerobić na cabrio takie jak na zdjęciu ??
Jak mam rozbierać na części to może najpierw spróbować przerobić na cabrio.
Wiele roboty by nie było , zaspawać zadnie drzwi i trochę zmienić za zadnim oknem i mamy limuzyną dla prezydenta albo pierwszego sekretarza

A co si myslite o tom, predelat toho moskvice 408 na kabrio tak jak na obrazku??
Kdyz to mam rozebirat na dily, tak co nejdrive zkusit to predelat na kabrio?
Moc prace by to nebylo, zavarit zadni dvere a trochu predelat za zadnim oknem a mame limuzinu pro prezidenta nebo pro premiera.

_________________
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 25 úno 2011, 22:19 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2010, 19:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Ruda Śląska 7
Majitel Moskviče: ano
Typ: 403
A co myślicie o tym żeby moskwicza 408 przerobić na cabrio takie jak na zdjęciu ??
Jak mam rozbierać na części to może najpierw spróbować przerobić na cabrio.
Wiele roboty by nie było , zaspawać zadnie drzwi i trochę zmienić za zadnim oknem i mamy limuzyną dla prezydenta albo pierwszego sekretarza :roll:


Přílohy:
3[1].jpg
3[1].jpg [ 121.45 KiB | Zobrazeno 22978 krát ]
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 24 úno 2011, 20:09 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 07 čer 2009, 22:39
Příspěvky: 415
Bydliště: kousek od Zlína
Majitel Moskviče: ne
Typ: býval 2140 "AZAK"
Moje řeč. :ok:

_________________
Na každou svini se vaří voda.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 23 úno 2011, 20:33 
Offline
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2008, 21:59
Příspěvky: 2598
Bydliště: Ostrava
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 412
Klásek píše:
Tak k té renovaci, je vidět, že jsi nešetřil a je to poctivá práce :mnam: a výsledek podle fotek je :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :!:
No a s tím souvisí ta 408, za peníze vražené do renovace určitě seženeš TOP kousek, na který nebudeš muset sáhnout. Já bych ho nechal na díly. ( Doufám, že mně ostatní neukamenujete )

Kamenovat tě tady nikdo nebude. Každý má právo vyjádřit svůj názor.
Tak zase já bych byl pro renovaci. Ono je pravda, že za peníze vražené do renovace můžeš mít nějakou leštěnku, ale na druhou stranu nikdy nevíš, kdy tě ta leštěnka zradí. Ale takhle když si poskládáš poctivě auto do šroubečku, tak se na něj můžeš spolehnout ne na sto, ale na tisíc procent

_________________
Moskvič 412, Mercedes Benz E Klasse, Lada 2107, Yamaha Ybr 125
V životě se řídím třemi hesly: Neser se do toho čemu nerozumíš, Nemrdej do toho co funguje, A že jsou zámky a klíče lidé a pi**


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 23 úno 2011, 18:36 
Offline
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 30 kvě 2008, 15:32
Příspěvky: 1623
Bydliště: kousek od Pardubic
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
Tak k té renovaci, je vidět, že jsi nešetřil a je to poctivá práce :mnam: a výsledek podle fotek je :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :!:
No a s tím souvisí ta 408, za peníze vražené do renovace určitě seženeš TOP kousek, na který nebudeš muset sáhnout. Já bych ho nechal na díly. ( Doufám, že mně ostatní neukamenujete )

_________________
Moskvič Moskvich Москвич Moskwicz Moskwitch Moskwitsch Moskvitsh Moszkvics
Vůbec tomu nerozumím, ale baví mě to


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011, 21:50 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2010, 19:06
Příspěvky: 302
Bydliště: Hukvaldy
Majitel Moskviče: ano
Typ: měl jsem 2138 zelená žába, teď mám T613 Milong, Konečně mám Moskala 2140, od Kláska Hráška, HURA, bude mu u me dobre.
Tak w wielkim ekspresowym skrócie wyglądała renowacja moskwicza. Ostatnie zdjęcie jest z tamtego roku.
Mam jeszcze w garażu moskwicza 408 był kupiony na części ale stoi i szkoda mi go rozebrać a z drugiej strony nie chce mi się go remontować bo jest przy nim duzo roboty.
Za pieniądze włożone w remont można spokojnie kupić dobrego moskwicza bez roboty.
Może macie jakiś pomysł co z tym zrobić ??????????. Na zdjęciach zawsze auto lepiej wygląda niż w rzeczywistości o jakieś 20%


Tak ve velmi velke zkratce vypadala renovace moskvice. Posledni snimek je z lonskeho roku.
Mam jeste v garazi moskvice 408, byl koupen na dily ale stoji a skoda ho rozebirat a na druhou stranu se mi ho nechce renovovat, protoze je na nem spousta prace.
Za penize vrazene do rekonstrukce muzu klidne koupit dobreho moskvice bez prace.
Mate nejaky napad co s tim? Na fotkach auto vypada vzdy lip nez v realu a nejakych 20%

_________________
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 19 úno 2011, 20:41 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2010, 19:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Ruda Śląska 7
Majitel Moskviče: ano
Typ: 403
Tak w wielkim ekspresowym skrócie wyglądała renowacja moskwicza. Ostatnie zdjęcie jest z tamtego roku.
Mam jeszcze w garażu moskwicza 408 był kupiony na części ale stoi i szkoda mi go rozebrać a z drugiej strony nie chce mi się go remontować bo jest przy nim duzo roboty.
Za pieniądze włożone w remont można spokojnie kupić dobrego moskwicza bez roboty.
Może macie jakiś pomysł co z tym zrobić ??????????. Na zdjęciach zawsze auto lepiej wygląda niż w rzeczywistości o jakieś 20%


Přílohy:
moskwicz 002.jpg
moskwicz 002.jpg [ 119.44 KiB | Zobrazeno 23150 krát ]
moskwicz_016.jpg
moskwicz_016.jpg [ 102.22 KiB | Zobrazeno 23150 krát ]
moskwicz_027.jpg
moskwicz_027.jpg [ 95.7 KiB | Zobrazeno 23150 krát ]
moskwicz_020.jpg
moskwicz_020.jpg [ 96.61 KiB | Zobrazeno 23150 krát ]
moskwicz_025.jpg
moskwicz_025.jpg [ 123.83 KiB | Zobrazeno 23150 krát ]
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011, 21:53 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2010, 19:06
Příspěvky: 302
Bydliště: Hukvaldy
Majitel Moskviče: ano
Typ: měl jsem 2138 zelená žába, teď mám T613 Milong, Konečně mám Moskala 2140, od Kláska Hráška, HURA, bude mu u me dobre.
Jak już strzycha/ podsufitka/ wisiała pozostało przykleić uszczelki na drzwi i zamontować tapicerkę drzwi. Kolejny błąd jaki zrobiłem to za gruba dykta na tapicerkę drzwi , orginalna miała ok. 2mm a ja zrobiłem nowe podkłady z płyty pilśniowej / ha ha to będzię trudne do tłumaczenia dla Tomka / 3mm i był problem z zamontowaniem na drzwiach. Podłokietniki też przez lata trochę się powyginały , ale jakos udało się je zamontować choć ozdobne listewki już nie bardzo pasują. Trochę poprawiłem fabrykę i pod elementy chromowane maski zamontowałem kedrę ,myślę że będzie to jakieś zabezpieczenie przed uszkodzeniami lakieru w miejscu styku tych elementów.
To generalnie tak w wielkim skrócie cały remont. Pózniej przyjechał rzeczoznawca zrobił zdjęcia , opisał samochód , zrobił tz. białą kartę na podstawie której auto zostało wpisane do zabytków Rzeczpospolitej Polski i po przeglądzie w stacji diagnostycznej otrzymało żółte tablice rejestracyjne/ weteran /
Żółte tablice mają swoje plusy i minusy , plusem jest przegląd wieczysty zrobiony raz na zawsze , a minusem że właściciel jest tylko użytkownikiem państwowego zabytku.
Na ostatnim zdjęciu założyłem stare czarne tablice żeby dziadkowi od którego kupiłem Moskwicza pokazać że jego auto wróciło do stanu o jakim on pewnie marzył.

Kdyz uz stropnice visela, zbyvalo prilepit tesneni na dvere a namontovat calouneni dveri. Dalsi chybu co jsem udelal je pouziti prilis silne preklizky, originalni mela 2mm a ja novou udelal z drevovlaknite desky (ha ha to bude obtizne prelozitelne pro Tomka) 3mm a hned byl problem s montazi na dvere. Madla se taky za ta leta pokroutila, ale podarilo se je nejak namontovat i kdyz ozdobne listicky uz moc nepasuji. Trosku jsem poopravil fabriku (neco jako zlepsovak) a pod chromovane elementy masky jsem namontoval kedr, myslim si ze to bude pojistka pred poskozenim laku v miste styku tech soucasti.
To by byla tak v kostce cela rekonstrukce. Pozdeji prijel testator, udelal fotky, popsal cele auto, vystavil tzv. bilou kartu, diky ktere bylo vozidlo zapsano jako polsky veteran a po STK dostalo zlute znacky (veteranske). Tyto znacky maji sve plusy i minusy, plusem je testace udelana jednou provzdy a minusem, ze majitel je jenom uzivatel statni pamatky (ty jo ja to spatne pochopil, tak ne veteran, ale rovnou pamatka polske republiky)
Na poslednim obrazku jsem namontoval stare cerne znacky, abych dedovi od ktereho jsem koupil moskvice ukazal, ze se jeho auto vratilo do stavu o jakem on urcite snil.

_________________
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011, 19:36 
Offline
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2008, 21:59
Příspěvky: 2598
Bydliště: Ostrava
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 412
Ten interiér je jak z pohádky, fakt nádhera :mnam:

_________________
Moskvič 412, Mercedes Benz E Klasse, Lada 2107, Yamaha Ybr 125
V životě se řídím třemi hesly: Neser se do toho čemu nerozumíš, Nemrdej do toho co funguje, A že jsou zámky a klíče lidé a pi**


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011, 19:26 
Offline
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2008, 18:28
Příspěvky: 1259
Bydliště: Brezno,Slovakia
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140( Elite 1500 S)
proste nádhera, človek má pocit, že je o viac ako 40 rokov spat, v dobe kedy som nežil

_________________
Moskvich 2140- momentálne prestavba podla homologacie A2-1677/moskvitch 1600 rallye/ (4-1979)-predpokladaný termín dokončenia ??? :lol: , , Moskvich 2140 v započatej prestavbe na A2-1677/moskvitch 1600 rally-civilná verzia s bombovými plastmi v interieri(1976),Moskvich 2140


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 10 úno 2011, 19:21 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2010, 19:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Ruda Śląska 7
Majitel Moskviče: ano
Typ: 403
Jak już strzycha/ podsufitka/ wisiała pozostało przykleić uszczelki na drzwi i zamontować tapicerkę drzwi. Kolejny błąd jaki zrobiłem to za gruba dykta na tapicerkę drzwi , orginalna miała ok. 2mm a ja zrobiłem nowe podkłady z płyty pilśniowej / ha ha to będzię trudne do tłumaczenia dla Tomka :P / 3mm i był problem z zamontowaniem na drzwiach. Podłokietniki też przez lata trochę się powyginały , ale jakos udało się je zamontować choć ozdobne listewki już nie bardzo pasują. Trochę poprawiłem fabrykę i pod elementy chromowane maski zamontowałem kedrę ,myślę że będzie to jakieś zabezpieczenie przed uszkodzeniami lakieru w miejscu styku tych elementów.
To generalnie tak w wielkim skrócie cały remont. Pózniej przyjechał rzeczoznawca zrobił zdjęcia , opisał samochód , zrobił tz. białą kartę na podstawie której auto zostało wpisane do zabytków Rzeczpospolitej Polski i po przeglądzie w stacji diagnostycznej otrzymało żółte tablice rejestracyjne/ weteran /
Żółte tablice mają swoje plusy i minusy , plusem jest przegląd wieczysty zrobiony raz na zawsze , a minusem że właściciel jest tylko użytkownikiem państwowego zabytku.
Na ostatnim zdjęciu założyłem stare czarne tablice żeby dziadkowi od którego kupiłem Moskwicza pokazać że jego auto wróciło do stanu o jakim on pewnie marzył.


Přílohy:
100_3162.JPG
100_3162.JPG [ 68.29 KiB | Zobrazeno 23230 krát ]
100_3165.JPG
100_3165.JPG [ 58.41 KiB | Zobrazeno 23230 krát ]
100_2762.JPG
100_2762.JPG [ 63.08 KiB | Zobrazeno 23230 krát ]
100_3158.JPG
100_3158.JPG [ 66.85 KiB | Zobrazeno 23230 krát ]
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011, 21:23 
Offline
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Hvězda Moskvič fóra II. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2008, 18:28
Příspěvky: 1259
Bydliště: Brezno,Slovakia
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140( Elite 1500 S)
No ten strop fakt ani ja nikomu nedoporučujem skladat, lebo založit naspat to musí byt zážitok, ja som moj vybral kvôli odlahčeniu ale spat by som ho fakt dávat nechcel, mimochodom bude ho mat pán predseda v iži

_________________
Moskvich 2140- momentálne prestavba podla homologacie A2-1677/moskvitch 1600 rallye/ (4-1979)-predpokladaný termín dokončenia ??? :lol: , , Moskvich 2140 v započatej prestavbe na A2-1677/moskvitch 1600 rally-civilná verzia s bombovými plastmi v interieri(1976),Moskvich 2140


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011, 21:16 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2010, 19:06
Příspěvky: 302
Bydliště: Hukvaldy
Majitel Moskviče: ano
Typ: měl jsem 2138 zelená žába, teď mám T613 Milong, Konečně mám Moskala 2140, od Kláska Hráška, HURA, bude mu u me dobre.
Nie je to perfektni stav , renowacja trwała 12 miesięcy , trzeba jeszcze zrobić motor bo przepala olej.
Fotki z renovaci tah na udrżba a renovace naśich aut. ok??
Mam jeszcze takie auta
Syrena 105 Lux 1983 orginalni stav
Syrena 105 bosto renovacja 90%
Moskvich 408 1968 do renovaci nebo na dily

Neni to perfektni stav, renovace trvala 12 mesicu, treba jeste udelat motor, zere olej.
Fotky z renovace jsou na:udrżba a renovace naśich aut. ok??
Mam jeste tyto auta:
Syrena 105 Lux 1983 orginalni stav
Syrena 105 bosto renovace 90%
Moskvich 408 1968 na renovací nebo na dily

_________________
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011, 21:13 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2010, 19:06
Příspěvky: 302
Bydliště: Hukvaldy
Majitel Moskviče: ano
Typ: měl jsem 2138 zelená žába, teď mám T613 Milong, Konečně mám Moskala 2140, od Kláska Hráška, HURA, bude mu u me dobre.
Ho ho ho............ Tomek ale się Ciebie słuchają
Ja nie piszę po to żeby po każdym zdjęciu koledzy cmokali i klaskali z zachwytu, chcę tylko pokazać ile trzeba się narobić i jakich ewentualnie błędów uniknąć podczas renowacji takiego auta , może to pomoże komuś kto zabierze się za renowację starego auta.
Dziś opowiem o najtrudniejszej operacji jaką była wymiana podsufitki. Dla mnie masakra. Gdybym wiedział jaka to paskudna robota to zostawił bym starą mimo że była trochę szara. Najpierw miał mi to robić fachowy tapicer , nawet uszył mi nową z materiału takiego jaki jest w ladach i fiatach ale później jakoś nie miał przez miesiąc czasu żeby ją założyć. Faktem jest że ten materiał choć orginalny bardzo trudno się układa. Po czwartej wizycie i prośbach u tapicera olałem go i postanowiłem założyć ją samodzielnie. Tfu ....człowiek ma za mało rąk żeby to wszystko utrzymać, jak złapiesz z jednej strony to odpada z drugiej i tak w koło ....człowiek klnie a ręce mdleją od trzymania ich w górze. Te pręty na których się trzyma podsufitka przewracają się w jedną albo drugą stronę jak się naciąga ten materiał a naciągać trzeba do przodu , do tyłu i jeszcze na boki. Tydzień nad ....a raczej pod tym pracowałem i wyszło tak jak wyszło ...paskudnie...
Nie jestem z tego zadowolony , może kiedyś jak znajdę DOBREGO fachowca to poprawimy te nie zbyt udane niebo może z innego materiału bardziej elastycznego. Na razie jest tak jak na zdjęciach.


ho ho ho....... Nejak te poslouchaji Tomku (neposlouchaji, mel jsem pocit, ze to nikoho nezajima)
Nepisu proto, aby jste mi po kazdem obrazku tleskali z uzasu, chci jen ukazat jak moc prace a jakych eventualnich chyb se vyvarovat pri renovaci takoveho auta. Mozna to pomuze nekomu kdo se chysta renovovat stare auto.
Dneska vam reknu o nejtezsi operaci jako je vymena podhledu. Pro me masakr. Kdybych vedel, jaka je to hnusna prace, nechal bych tam starou, i kdyz byla trochu zasla. Nejdriv mi to mel delat profesionalni calounik, dokonce mi usil novy ze stejneho materialu jakej je v ladach a fiatech ale pak nejak nemel pres mesic cas aby ji natahnul. Faktem zustava, ze ten material ac originalni tak se strasne spatne napina. Po ctvrte navsteve a prosbach u calounika jsem se na nej vykaslal a rozhodnul se natahnout si ji sam.
Tfu.... clovek ma malo ruk, aby to vsecko udrzel. Chytnes to na jedne strane a na druhe se to odlepi no a tak to je furt dokola. Clovek nadava, ruce omdlevaji od drzeni je porad nad hlavou.Ty pruty na kterych calouneni drzi se porad prevraceji tam a zpatky podle toho jak jak se calouneni natahuje a musi se to natahovat dopredu, dozadu, jeste do stran... Pres tyden jsem na tom makal a dopadlo to jak to dopadlo. hrozne....
Nejsem z toho stastny, mozna v budoucnu kdyz najdu opravdu DOBREHO odbornika, tak to opravime, nebo stropnici udelame z vic elastickeho materialu. Zatim je to tak jak na fotografiich.

_________________
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011, 19:13 
Offline
Moskvičář I. stupně
Moskvičář I. stupně

Registrován: 24 srp 2008, 09:52
Příspěvky: 178
jo fakt je, že jsi velice zručný mechanik a těch 12 měsíců to je přeci taky velice dobrý time


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011, 17:47 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2008, 14:28
Příspěvky: 348
I když renovace trvala 12 měsíců, tak to nic nemění na tom, že je to krásná práce :ok: .


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011, 14:28 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2010, 19:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Ruda Śląska 7
Majitel Moskviče: ano
Typ: 403
Kamaradi Duśian i l. brod nie zrozumieli albo nie dokładnie czytali ... Gdyby renowacja aut szła w takim tempie jak relacja pisana na komputerze to by było mistrzostwo świata. :lol: :lol: :lol:
Citace:
Předmět příspěvku: Re: moskvich 403Napsal: 14 pro 2010, 14:32


Nie je to perfektni stav , renowacja trwała 12 miesięcy , trzeba jeszcze zrobić motor bo przepala olej.
Fotki z renovaci tah na udrżba a renovace naśich aut. ok??
Mam jeszcze takie auta
Syrena 105 Lux 1983 orginalni stav
Syrena 105 bosto renovacja 90%
Moskvich 408 1968 do renovaci nebo na dily
Citace:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011, 11:07 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 čer 2008, 14:28
Příspěvky: 348
l.brod píše:
fakt moc pěkná práce a to tempo:
16.12. odstrojení, 16.1. vyvařen, 19.1. motor venku, 25.1. motor umyty, nabarvený, 28.1. celý nový lak, 2.2. nový strop ...
no tiše žasnu

Taky jenom tiše žasnu. Bravo :ok:.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 03 úno 2011, 07:35 
Offline
Moskvičář I. stupně
Moskvičář I. stupně

Registrován: 24 srp 2008, 09:52
Příspěvky: 178
fakt moc pěkná práce a to tempo:
16.12. odstrojení, 16.1. vyvařen, 19.1. motor venku, 25.1. motor umyty, nabarvený, 28.1. celý nový lak, 2.2. nový strop ...
no tiše žasnu


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 02 úno 2011, 20:03 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2010, 19:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Ruda Śląska 7
Majitel Moskviče: ano
Typ: 403
Ho ho ho............ Tomek ale się Ciebie słuchają ;)
Ja nie piszę po to żeby po każdym zdjęciu koledzy cmokali i klaskali z zachwytu, chcę tylko pokazać ile trzeba się narobić i jakich ewentualnie błędów uniknąć podczas renowacji takiego auta , może to pomoże komuś kto zabierze się za renowację starego auta.
Dziś opowiem o najtrudniejszej operacji jaką była wymiana podsufitki. Dla mnie masakra. Gdybym wiedział jaka to paskudna robota to zostawił bym starą mimo że była trochę szara. Najpierw miał mi to robić fachowy tapicer , nawet uszył mi nową z materiału takiego jaki jest w ladach i fiatach ale później jakoś nie miał przez miesiąc czasu żeby ją założyć. Faktem jest że ten materiał choć orginalny bardzo trudno się układa. Po czwartej wizycie i prośbach u tapicera olałem go i postanowiłem założyć ją samodzielnie. Tfu :fuj: ....człowiek ma za mało rąk żeby to wszystko utrzymać, jak złapiesz z jednej strony to odpada z drugiej i tak w koło :angry: ....człowiek klnie a ręce mdleją od trzymania ich w górze. Te pręty na których się trzyma podsufitka przewracają się w jedną albo drugą stronę jak się naciąga ten materiał a naciągać trzeba do przodu , do tyłu i jeszcze na boki. Tydzień nad ....a raczej pod tym pracowałem i wyszło tak jak wyszło ...paskudnie...
Nie jestem z tego zadowolony , może kiedyś jak znajdę DOBREGO fachowca to poprawimy te nie zbyt udane niebo może z innego materiału bardziej elastycznego. Na razie jest tak jak na zdjęciach.


Přílohy:
100_2783.JPG
100_2783.JPG [ 68.3 KiB | Zobrazeno 23371 krát ]
100_2785.JPG
100_2785.JPG [ 57.27 KiB | Zobrazeno 23371 krát ]
100_2787.JPG
100_2787.JPG [ 67.41 KiB | Zobrazeno 23371 krát ]
100_2791.JPG
100_2791.JPG [ 55.35 KiB | Zobrazeno 23371 krát ]
100_2792.JPG
100_2792.JPG [ 57.91 KiB | Zobrazeno 23371 krát ]
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 01 úno 2011, 22:08 
Offline
Závislý moskvičář
Závislý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 led 2010, 16:37
Příspěvky: 658
Bydliště: Žižkov
Majitel Moskviče: ano
Typ: 407, 408, 2140 a šlapací
Opravdu nádherná renovace není co dodat :ok: Doufám, že ho už brzy uvidím na srazu v ČR. :mnam: Sraz Plumlov je 20.5.- 22.5. 2011
Díky za překlad king 613 ;)

_________________
Moskvič 407, , Moskvič 408, Moskvich 2140, Velorex 16/350, Citroen 2CV,,


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 31 led 2011, 21:36 
Offline
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 13 čer 2008, 18:13
Příspěvky: 1084
Bydliště: Praha
Majitel Moskviče: ano
Typ: 407, 412, Škoda 120 L, šlapací Moskvič 412,
Také tiše hltám každý příspěvěk moc pěkná reprtáž o zrodu nového auta prostě
SUPER


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 31 led 2011, 20:44 
Offline
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 30 kvě 2008, 15:32
Příspěvky: 1623
Bydliště: kousek od Pardubic
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
Právě některá ta polská slovíčka, proto je dobrý, že si se ujmul překladu.
Jinak třeba ten finální lak je úžasnej, teda aspoň podle fotek.

_________________
Moskvič Moskvich Москвич Moskwicz Moskwitch Moskwitsch Moskvitsh Moszkvics
Vůbec tomu nerozumím, ale baví mě to


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 31 led 2011, 19:57 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2010, 19:06
Příspěvky: 302
Bydliště: Hukvaldy
Majitel Moskviče: ano
Typ: měl jsem 2138 zelená žába, teď mám T613 Milong, Konečně mám Moskala 2140, od Kláska Hráška, HURA, bude mu u me dobre.
Ktera slovicka se nedari? klidne se ptej, neprekladam to doslova a obcas to zzovialnim.... klasek nezklamal. diky tomek

_________________
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 31 led 2011, 19:39 
Offline
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 30 kvě 2008, 15:32
Příspěvky: 1623
Bydliště: kousek od Pardubic
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
king613 píše:


Hej zajima to tady vubec nekoho? zadne reakce, zadne dotazy, mam to vubec prekladat?
SZTYC se snazi vali tady fajne fotky a ...... NIC ..... grrrrr

Jasně že zajímá, jen překládej, některý slovíčka se mi nedaří identifikovat.
A až to vlákno kolega dokončí, tak mu na konci zatleskám a pokloním. Je to fakt fajna práce.

_________________
Moskvič Moskvich Москвич Moskwicz Moskwitch Moskwitsch Moskvitsh Moszkvics
Vůbec tomu nerozumím, ale baví mě to


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 31 led 2011, 19:15 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2010, 19:06
Příspěvky: 302
Bydliště: Hukvaldy
Majitel Moskviče: ano
Typ: měl jsem 2138 zelená žába, teď mám T613 Milong, Konečně mám Moskala 2140, od Kláska Hráška, HURA, bude mu u me dobre.
Po tech mesicich spinave prace se mi ted zda ze je to nejlepsi etapa rekonstrukce, ted to zase konecne bude vypadat jako auto.
Vsecko je ciste a zarici, muzu makat bez rukavic ale na druhou stranu musim davat desnej pozor abych neposkrabal cerstvy lak. Auto od lakyrnika dojelo v castech a to jsem moc rad, protoze muzu vse v klidu nakonzervovat pred namontovanim.
Problem je s tesnenim kufru, stare se nepodarila zachranit a musel jsem pouzit samolepici tesneni do domovnich dveri, sice zatim voda nevtika, ale nevypada to profesionalne.


Hej zajima to tady vubec nekoho? zadne reakce, zadne dotazy, mam to vubec prekladat?
SZTYC se snazi vali tady fajne fotky a ...... NIC ..... grrrrr

_________________
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 30 led 2011, 20:35 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2010, 19:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Ruda Śląska 7
Majitel Moskviče: ano
Typ: 403
Po tych miesiącach brudnej roboty teraz wydaje się że to najlepszy etap remontu, teraz auto będzie nabierało ostatecznego wyglądu.
Wszystko jest czyste i takie lśniące, można pracować bez rękawiczek ale zaś trzeba bardzo uważać żeby nie zadrapać świeżego lakieru teraz ostrożność jest najważniejsza. Auto od lakiernika przyjechało w częściach i to jest dobre bo można było ładnie zekonserwować błotniki przed przykręceniem.
Problem jest z uszczelką bagażnika bo stara była nie do odzyskania i trzeba było urzyć uszczelki samoprzylepnej do drzwi domowych, na razie woda nie przecieka ale nie wygląda to fachowo.


Přílohy:
100_2479.JPG
100_2479.JPG [ 83.21 KiB | Zobrazeno 23416 krát ]
100_2490.JPG
100_2490.JPG [ 70.65 KiB | Zobrazeno 23416 krát ]
100_2762.JPG
100_2762.JPG [ 63.08 KiB | Zobrazeno 23416 krát ]
100_2764.JPG
100_2764.JPG [ 52.61 KiB | Zobrazeno 23416 krát ]
Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Moskvich 403 by sztyc
PříspěvekNapsal: 29 led 2011, 17:49 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 zář 2010, 19:06
Příspěvky: 302
Bydliště: Hukvaldy
Majitel Moskviče: ano
Typ: měl jsem 2138 zelená žába, teď mám T613 Milong, Konečně mám Moskala 2140, od Kláska Hráška, HURA, bude mu u me dobre.
HA ha ha ...... doprdele tak rekli kamaradi na lince. Ha ha ha ha
No dobra.
Kroseria przyjechała , lakiernik sie sprawił tak dobrze pomalował że nie trzeba było polerować lakieru choć w cenie było to uwzględnione.

prvni vetu neprekladam, chapou vsici jen melo byt misto rekli - mluvili..
takze
Karoserie dorazila, lakyrnik se predvedl, tak dobre ji nastrikal, ze ji nebylo treba lestit, i kdyz lesteni bylo zapocitano v cene.

_________________
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 167 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz





kvalitní webhosting