| | | Diskusní fórum pro všechny přátele značky Moskvič * Kontakt: info@moskvich.cz * Moskvič klub Pardubice je i na facebooku - facebook.com/moskvich.cz | | |

Právě je 28 bře 2024, 16:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Moskvič 2137 - Maxim
PříspěvekNapsal: 09 úno 2022, 22:53 
Offline
Moskvičář III stupně
Moskvičář III stupně

Registrován: 26 lis 2019, 20:48
Příspěvky: 34
Bydliště: Prešov
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2x Moskvič 412, 1x408/I, 1x2137
Začali sa práce na karosérii. Oprava ide vo voľnom čase slimačím tempom, ale pomaly napreduje. Mám strojárske vzdelanie, ale táto práca je pre mňa úplne neznáma, takže si dištančne (to je teraz v kurze) robím doma výučný list v odbore autoklampiar :D. K stavu auta. Niekoľko vrstiev pravdepodobne gumoasfaltu zakonzervovalo spodok auta, ale ako táto vrstva praskala, tak skôr fungovala ako akcelerátor korózie, hlavne nosných častí. Niektoré veci boli natreté olovenou farbou, čo autu veľmi pomohlo. Auto sa vyskytlo pred 11 rokmi na KO, z ktorej som sa dočítal, že na niektorých miestach je hrúbka farby až 1 mm. Majiteľ mal asi nejakú zvláštnu záľubu v natieraní, pretože natrel naozaj všetko, vrátane gumených hadíc, plastových dielcov, áno, aj torpédo a pod. čiernou farbou, disky, výfuk, celý motor vrátane karburátora striebrenkou, preliačiny boli zatmelené olejovým tmelom a pretreté farbou. Chrómu sa našťastie nedotkol. Sololity v kufri boli natreté vo farbe vozidla. Vozidlo bolo odhlučnené a asi aj zateplené polystyrénom - len okolo rezervy som ho nazberal polovicu 120 l vreca na odpad. Po kúpe som musel spojazdniť aspoň to najnutnejšie - výmena už vymenenej AC pumpy, demontáž a oprava štartéra, oprava pracovného valca spojky, výmena utrhnutého hrdla hladiča a nejakých hadíc. Zistilo sa, že auto brzdí len zadkom, ale na manipuláciu to stačí. V motore bola zasunutá odlomená mierka oleja, čo celkom nechápem, v kufri sa našli dve iné, skôr len doma robené. Majiteľ si pridal štýlové denné svietenie a ja som vymenil žiarovky v lampičkách v interiéri za LED, aby som aspoň niečo videl. Svetlo v interiéri mala 412 oveľa lepšie umiestnené. Tento kus je z roku 1977, takže stropné svetlo má len v kufri.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz





kvalitní webhosting