| | | Diskusní fórum pro všechny přátele značky Moskvič * Kontakt: info@moskvich.cz * Moskvič klub Pardubice je i na facebooku - facebook.com/moskvich.cz | | |

Právě je 27 dub 2024, 05:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 15 led 2014, 20:32 
Offline
Moskvičář I. stupně
Moskvičář I. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 30 říj 2013, 22:15
Příspěvky: 215
Bydliště: kósek od Znojma
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140
Jednu dobu tady bylo zavedeno, že se nesměla dovážet, resp. přihlašovat auta starší, teď nevim přesně, jestli deset let, ale jak rychle toto přišlo, tak rychle to zase odešlo...

Jak pravil klasik: "Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat." (Jára Cimrman)

_________________
Moskvič 2140 alias Standa


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 15 led 2014, 19:24 
Offline
Nejupovídajnější Moskvičář
Nejupovídajnější Moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 dub 2009, 16:58
Příspěvky: 1456
Bydliště: Dobříš
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
Kodlik píše:
Já se obávám, že celej slavnej ekonesmysl vůbec neslouží svému účelu, tedy dle zákona je to poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Zajímalo by mě, jestli se nějaké peníze k těm vydřiduchům z vrakovišť vůbec dostanou. Stejně už tak na tom rejžujou neskutečný peníze za prodej ND. Stejně, kdo bude chtít vydrbat se zákonem, tak s ním vydrbe. Auto nechá v převodu klidně i několik let, aniž by musel platit za přepis a je vystaráno (což je vlastně i můj případ, kterej mi jen tak mimochodem byl v případě moskviče doporučen samotným pracovníkem registru vozidel :) ). Sice existuje i zákonná povinnost auto zaregistrovat novým majitelem do deseti dnů, ale to nikdo neřeší. Zase tím akorát vystrašili důchodce a slušný lidi, a tak, možná až úplně zbytečně, skončila spousta krásných kousků, které si troufám říct, že mnohdy byly v mnohem lepším stavu než některá z aut, za která se třeba onen slavný ekonesmysl ani platit nemusí nebo se platí méně. Prostě zase jeden ze způsobů jak ze slušných lidí vytřískat peníze. Už musím brzdit nebo se zase zbytečně rozvášním :roll:

Vidím to podobně. Jde o zisk konkrétních lidí, s ekologií to nemá nic společného. Kdyby šlo o ekologii, tak by dávno zákazali dovoz aut z Německa a jiných zemí, které mají najeto statisíce kilometrů a mnohdy naftové motory nelze nastartovat ani v létě. A druhá věc, kolik aut jako Moskvič, Lada nebo Wartburg jezdí a jak často, vždyť je to k smíchu. Na životní prostředí několik málo aut nemá skoro žádný vliv. Leda, že by naší vinou zahynul nějaký brouk, zrovna v tu chvíli kdy jedeme po silnici :lol: :lol: .

_________________
http://moje.auto.cz/Petr408/ivan.html

http://moje.auto.cz/Petr408/ivan-druhy.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 10 led 2014, 12:37 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2013, 13:11
Příspěvky: 93
Bydliště: Brno
Majitel Moskviče: ne
Typ: M407
Já myslím, že plačete (me) zcela zbytečně. Již jsme to rozebírali na Ladaklubu. Stačí si položit otázku: kde jsme byli, když se konala stávka před ministerstvem dopravy, proti zavedení EKO poplatku. Došlo tam naprosté minimum lidí ....


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 10 led 2014, 00:16 
Offline
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 30 kvě 2008, 15:32
Příspěvky: 1623
Bydliště: kousek od Pardubic
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
Tak jistě neslouží bohužel, ale státní kasu plní, ale to tady asi pláčeme na špatném hrobečku......

_________________
Moskvič Moskvich Москвич Moskwicz Moskwitch Moskwitsch Moskvitsh Moszkvics
Vůbec tomu nerozumím, ale baví mě to


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 09 led 2014, 22:22 
Offline
Moskvičář I. stupně
Moskvičář I. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 30 říj 2013, 22:15
Příspěvky: 215
Bydliště: kósek od Znojma
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140
Já se obávám, že celej slavnej ekonesmysl vůbec neslouží svému účelu, tedy dle zákona je to poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Zajímalo by mě, jestli se nějaké peníze k těm vydřiduchům z vrakovišť vůbec dostanou. Stejně už tak na tom rejžujou neskutečný peníze za prodej ND. Stejně, kdo bude chtít vydrbat se zákonem, tak s ním vydrbe. Auto nechá v převodu klidně i několik let, aniž by musel platit za přepis a je vystaráno (což je vlastně i můj případ, kterej mi jen tak mimochodem byl v případě moskviče doporučen samotným pracovníkem registru vozidel :) ). Sice existuje i zákonná povinnost auto zaregistrovat novým majitelem do deseti dnů, ale to nikdo neřeší. Zase tím akorát vystrašili důchodce a slušný lidi, a tak, možná až úplně zbytečně, skončila spousta krásných kousků, které si troufám říct, že mnohdy byly v mnohem lepším stavu než některá z aut, za která se třeba onen slavný ekonesmysl ani platit nemusí nebo se platí méně. Prostě zase jeden ze způsobů jak ze slušných lidí vytřískat peníze. Už musím brzdit nebo se zase zbytečně rozvášním :roll:

_________________
Moskvič 2140 alias Standa


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 09 led 2014, 20:45 
Offline
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 30 kvě 2008, 15:32
Příspěvky: 1623
Bydliště: kousek od Pardubic
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
Na to musíš od lesa, když už Lada tak ta se zlatou hvězdou :D
Problém vidím trochu jinde a to, že spousta potencionálních autí mohla posloužit, jako zdroj dílů. Takhle jich spousta zahučí v hutích bez užitku. Tedy pro nás.

_________________
Moskvič Moskvich Москвич Moskwicz Moskwitch Moskwitsch Moskvitsh Moszkvics
Vůbec tomu nerozumím, ale baví mě to


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 09 led 2014, 19:32 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2013, 13:11
Příspěvky: 93
Bydliště: Brno
Majitel Moskviče: ne
Typ: M407
Nedávno jsem prohlásil, že by se naše dcera (ne, ještě nic nečekáme) mohla jmenovat Lada .... joooo, hned byl oheň na střeše :mrgreen:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 09 led 2014, 18:46 
Offline
Zasloužilý moskvičář
Zasloužilý moskvičář

Registrován: 08 pro 2009, 22:23
Příspěvky: 380
Bydliště: okr.Teplice
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140 a 412
Když chci manželku trochu vytočit,říkám jí Aleno kup mi Aleko.Kdyby to ale opravdu udělala,tak by mě asi přešel smích.To co mám doma opravdu stačí pro radost i starost.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 09 led 2014, 16:09 
Offline
Závislý moskvičář
Závislý moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 05 čer 2011, 05:58
Příspěvky: 669
Bydliště: Děčín
Majitel Moskviče: ano
Typ: 412
Jirka píše:
Já beru ekopoplatek jako motivaci netahat si už do baráku žádný další šrot a věnovat se o to pečlivě autům kterém mám :D. Je to sice smutné, ale dobře vím že kdyby eko nebylo, tak se kvůli autům kolem baráku nehnu a přitom by z nich většina ani nejezdila :).

Moje řeč, mně už stačí mít auta různě rozstrkaná po městě :mrgreen:

_________________
Moskvič 412, Peugeot 308, Peugeot 406, Lada 2107, Hyundai Atos, Jawa 555


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 08 led 2014, 21:27 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2013, 13:11
Příspěvky: 93
Bydliště: Brno
Majitel Moskviče: ne
Typ: M407
Také si to snažím namlouvat :roll:


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 08 led 2014, 21:21 
Offline
Диспетчер форума
Диспетчер форума
Uživatelský avatar

Registrován: 29 kvě 2008, 21:16
Příspěvky: 3016
Bydliště: Pardubice
Majitel Moskviče: ano
Typ: 412 + 2140
Já beru ekopoplatek jako motivaci netahat si už do baráku žádný další šrot a věnovat se o to pečlivě autům kterém mám :D. Je to sice smutné, ale dobře vím že kdyby eko nebylo, tak se kvůli autům kolem baráku nehnu a přitom by z nich většina ani nejezdila :).

_________________
Škoda Fabia Combi 2003 * Moskvič 412 1971 * Moskvič 2140 1978 * Fiat 125p 1976 * Mercedes-Benz 123 240D 1976
Hyundai Sonata 2006 * Dacia Solenza 2004 * vlek Brigitte 1969 * karavan Langošák 2 1984 * Moskvič Pikap Home Made

Moskvič klub Pardubice na Facebooku

Obrázek
Bejvávalo:
Škoda Spartak 1956 * Škoda 1000MB 1968 * Moskvič 412 1972 * Škoda 110L 1976 * Moskvič 2140 1978 * Dacia 1300 1980 * Dacia 1300 1978 * VAZ 2102 1980 * Dacia 1310 1983 * Škoda 120L 1985 * Škoda 125L 1987 * Škoda Favorit 1992 * Škoda Felicia 1996


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 08 led 2014, 20:06 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2013, 13:11
Příspěvky: 93
Bydliště: Brno
Majitel Moskviče: ne
Typ: M407
Já bych si to dovolil trošku upřesnit:
- zbavit se EKO daně lze i přes speciální testaci historického vozidla, která je JEDNORÁZOVÁ, pouze pro odpuštění EKO poplatku, načež vozidlo musí splňovat minimální stáří 30ti let a musí odpovídat historické původnosti dle kodexu FIVA. Tuto testaci může udělat pouze pověřená komise (z pravidla se jedná o komisi krajskou) a lze ji udělat v jakémkoli kraji. Celé to stojí 3000kč a není potřeba být členem žádného veterán klubu.
Na základě této testace NELZE uplatnit slevu na povinné ručení.

- Klubová testace historického vozidla dle kodexu FIVA: ceny si určují přímo veterán kluby, z pravidla první testace okolo 1500kč, opakovaná 200-500kč. Ale jak říkám, každý klub to má jinak. Na základě této testace lze uplatnit slevu na povinném ručení 1/12 z původní ceny. V případě, že vás někdo nabourá, na vozidlo je při pojistném plnění nahlíženo jako na historické, nikoli jako na bezcenný starý křáp a pojistné plnění je pak někde jinde.
Tato testace se ovšem musí KAŽDÝ ROK opakovat, jinak ztrácí svoji platnost. Pokud vám nějaký klub tvrdí opak, tak kecají a chtějí se jen vydělat.
V případě klubové testace ZŮSTÁVAJÍ BÍLÉ RZ, jezdí se stále na STK.

- Krajská testace historického vozidla dle kodexu FIVA: vozidlo má speciální technický průkaz historického vozidla, zelené RZ, nejezdí na STK, každý rok se musí na krajskou testaci historického vozidla, platí se 1/12 z ceny povinného ručení.

Rozepsal jsem to tu jen okrajově, pokud to někoho zajímá, nechť navštíví třebas webovky Classic Car Króžku http://www.cck-brno.com/testace-historickych-vozidel/


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 08 led 2014, 17:38 
Offline
Moskvičář I. stupně
Moskvičář I. stupně

Registrován: 14 úno 2009, 12:07
Příspěvky: 206
Tak páni kolegové.Dokončeno ,přepis na mě ,ekobuzíkovný jsem neplatil.Nejdřív technická,pak testace přes veteran club ( stálo to 3000 Kč ) pak 1000 Kč veteran clubu, na pojišťovně vypočítáno 161 Kč pojistky za rok,cesta do Kolína na registraci auta jako historické,tím pádem na dopravním oddělení Měst.úřadu jsem platil jen 800 Kčza převod.Ušetřeno 9360 Kč.( z ekobuzíkovného 6000 Kč plus 3630 z roční pojistky za Moskviče 2140.Bílé SPZ zůstávají ,v průkaze ,který mám,jsou foto autí s SPZ ,při změně SPZ by byla na foto změna a musely by být fotky jiné ,čili kolotoč veterán klub a do Kolína,takže při převodu musí zůstat stejná SPZ,dají se ukecat .Na registraci historiků do Kolína musí každý,ˇať z Chebu nebo Ostravy,je to kancelář pro celou republiku, mají tam třeba plno veteránistů z celé Moravy,nutno předem objednat po telefonu:Kolín městský úřad 321748145-146.Tento postup je bezva !


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 07 led 2014, 23:24 
Offline
Moskvičář I. stupně
Moskvičář I. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 30 říj 2013, 22:15
Příspěvky: 215
Bydliště: kósek od Znojma
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140
Po několika a několika a několika násobném přečtení problematického odstavce 3 § 37e zákona číslo 185/2001 Sb., tedy:

(3) Poplatek se platí též při přeregistraci použitého vozidla následující po registraci nebo přeregistraci, při kterých byl žadatel od poplatku osvobozen podle odstavce 2.

mi přijde, že má Vašátor pravdu. Napřed sem to pochopil tak, že zaplatím i tehdy, když byl předchozí majitel osvobozen (řádek 1 tabulky), což je jasný. A tou přeregistrací sem chápal, že zaplatím i tehdy, když to před předchozím majitelem měl někdo, kdo byl od poplatku osvobozen (řádek 4 a 5 tabulky). Ale teď to vidím tak, že se celý ten odstavec týká pouze registrace hned po osvobozeném držiteli (tedy pouze řádku 1 tabulky). (Oni přeregistrací evidentně myslí z důvodu dědictví nebo zániku společného jmění manželů).

Takže závěrem:
Pokud to někdo stihl přepsat do 1.10.2013 ze ZTP na "normálního" člověka, tak je to osvobozený. Teda do tý doby, než příjde zase nějaký chytrák a ten zákon zase nějak neupraví k obrazu státního rozpočtu.

_________________
Moskvič 2140 alias Standa


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 07 led 2014, 22:40 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2013, 13:11
Příspěvky: 93
Bydliště: Brno
Majitel Moskviče: ne
Typ: M407
Doporučuji si přečíst tento článek, popřípadě vytisknout a argumentovat jím na registru.
http://www.muas.cz/odbor-dopravy-a-siln ... e/d-229834


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 07 led 2014, 22:37 
Offline
Moskvičář I. stupně
Moskvičář I. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 30 říj 2013, 22:15
Příspěvky: 215
Bydliště: kósek od Znojma
Majitel Moskviče: ano
Typ: 2140
No nevim. Podle mých zkušeností a podle toho, co mi bylo řečeno na registru, jak jednou není zaplaceno (nehledě na to, kdo to měl na sebe psaný v minulosti, tedy i ZTP), tak nový majitel, pokud není osvobozen jako např. ZTP, zaplatit bude muset.

_________________
Moskvič 2140 alias Standa


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 07 led 2014, 21:15 
- přeregistrace na ZTP + přeregistrace na běžnou osobu - zbaveno EKO poplatku, nový majitel jej po 1.10. platit nebude


skutečně je prosím tato informace pravdivá, respektive v reálně ověřená a funkční ?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 14 pro 2013, 17:06 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2013, 13:11
Příspěvky: 93
Bydliště: Brno
Majitel Moskviče: ne
Typ: M407
Podle mých informací nestačí ani dědictví - respektive v rámci děditsví se EKO poplatek neplatí, každý další kupující jej však zaplatit bude muset. Stejně tak u ZTP - ZTP ekologický poplatek neplatí, každý další jej však zaplatit bude muset.
Dost velký chaos však nastal u přeregistrovaných aut přes ZTP před datem 1.10.2013 Na různých registrech vozidel si to opět různě vykládají. Každopádně by to mělo být takto (beru přeregistraci dokončenou před touto novelou, čili před 1.10.):
- přeregistrace pouze na ZTP - od 1.10. nový majitel zaplatí EKO poplatek
- přeregistrace na ZTP + odhláška na běžnou osobu - od 1.10. nový majitel zaplatí EKO poplatek
- přeregistrace na ZTP + přeregistrace na běžnou osobu - zbaveno EKO poplatku, nový majitel jej po 1.10. platit nebude

Nicméně stále platí to, že se dá historické vozidlo zbavit EKO poplatku zcela legálně - "speciální" jednorázovou testací historického vozidla, kterou provede krajská komise a za kterou se platí 3000kč (dle mých informací v Praze stačí klubová testace a zajít na jakýsi odbor, kde dodají razítko zcela zdarma. Víc ale nevím). U této testace není potřeba klubová testace, člověk nemusí být členem veterán klubu, testaci lze udělat u jakékoli krajské komise, atd. ..... jen kdyby někteří komisaři chtěli dělat problémy (jako třeba v Brně).


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 15 říj 2013, 19:17 
Offline
Nejupovídajnější Moskvičář
Nejupovídajnější Moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 dub 2009, 16:58
Příspěvky: 1456
Bydliště: Dobříš
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
tenhlekluk píše:
No už je to jisté, tak kdyby si náhodou někdo nebyl jistý:

Od 1. října 2013 platíte plnou výši EKOdaně i v případě, že auto jste předtím napsali na osobu s průkazem ZTP. Stihl jsem v posledním týdnu takhle narychlo přepsat všechny svoje auta, naštěstí:)). Každý další přírůstek už bohužel vyjde mnohem dráž.

Tak teď už zbývá jen dědictví :D . Uvidíme. Třeba to bude po volbách uplně jinak.

_________________
http://moje.auto.cz/Petr408/ivan.html

http://moje.auto.cz/Petr408/ivan-druhy.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 03 říj 2013, 20:36 
Offline
Moskvičář IV. stupně
Moskvičář IV. stupně

Registrován: 17 čer 2012, 21:21
Příspěvky: 15
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 408
No už je to jisté, tak kdyby si náhodou někdo nebyl jistý:

Od 1. října 2013 platíte plnou výši EKOdaně i v případě, že auto jste předtím napsali na osobu s průkazem ZTP. Stihl jsem v posledním týdnu takhle narychlo přepsat všechny svoje auta, naštěstí:)). Každý další přírůstek už bohužel vyjde mnohem dráž.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 26 srp 2013, 18:57 
Offline
Nejupovídajnější Moskvičář
Nejupovídajnější Moskvičář
Uživatelský avatar

Registrován: 04 dub 2009, 16:58
Příspěvky: 1456
Bydliště: Dobříš
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
V tomhle systémů nesmí být nic srozumitelné, jelikož by "ovčan" zákon pochopil správně a došlo by mu o co opravdu jde :roll:

_________________
http://moje.auto.cz/Petr408/ivan.html

http://moje.auto.cz/Petr408/ivan-druhy.html


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 22 srp 2013, 20:54 
Offline
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 12 bře 2012, 17:21
Příspěvky: 1578
Bydliště: Bílina
Majitel Moskviče: ne
Jenže tohle je zákon a ten jsem srozumitelný ještě neviděl........ :mrgreen:

_________________
Žigulíci : 2101 - r.1971, 2103 - r.1974, 2170 - r.2012


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 22 srp 2013, 20:48 
Offline
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Hvězda Moskvič fóra III. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 03 pro 2008, 16:12
Příspěvky: 1044
Bydliště: Brno venkov
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408-1
I dítě na základní škole by to napsalo srozumitelně :lol: :lol:

_________________
Moskvič 408/1 Griša * Vaz 2101 5x * Lada 2102 * Vaz 21053 * Vaz 2106 2x * Vaz 2107 * Lada Niva * Škoda Felicie 3x * Škoda 105L (Emko) * Škoda 120L (Užovka) ,Škoda Favorit 136L, Avie A31 DVS DA12, Mercedes W124 E200,


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 22 srp 2013, 19:35 
Offline
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 30 kvě 2008, 15:32
Příspěvky: 1623
Bydliště: kousek od Pardubic
Majitel Moskviče: ano
Typ: 408
V tom aby se poslanec vyznalo :( :roll: :lol: :lol:

_________________
Moskvič Moskvich Москвич Moskwicz Moskwitch Moskwitsch Moskvitsh Moszkvics
Vůbec tomu nerozumím, ale baví mě to


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 22 srp 2013, 10:31 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně

Registrován: 20 zář 2012, 16:15
Příspěvky: 67
Bydliště: Praha
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvich 2140
Já teda čtu jen samý xxxxx xxxxx xx x xxxxx a vůbec nerozumim tomu, co to má představovat. Např.
Citace:
(1) Žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních vozidel podle zvláštního právního předpisu31f) je povinen zaplatit poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Poplatek se platí při první registraci použitého vybraného vozidla v České republice. Pokud je již vozidlo v České republice registrováno, platí se poplatek při první přeregistraci xxxxxxx.
(2) xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxx 1 xx xxxxxxxx xxxxx xxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xx xxxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx31x) xx xxxx
x) 3 000 xx x xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxx 2,
x) 5 000 xx x xxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxx 1,
x) 10 000 xx x xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxx xxxxx xxxxx xxxxxxx x) xxxx x).
xxxxxxxx xx xxxxxxx x xxxxxxx, xxxxx xxxxxxx xxxxxxxxx xxxxx xxxxxxx xxxxx xxxx 3.


Každopádně změna v zákoně o ekopoplatku je, a to taková:
Citace:
10. x §37x xx xx xxxxxxxx 5 xxxxxx xxxx xxxxxxxx 6, xxxxx xxx:
Dosavadní odstavce 6 a 7 se označují jako odstavce 7 a 8.
11. V §66 odst. 2 se na konci písmene d) slovo „nebo“ zrušuje a na konci odstavce 2 se tečka nahrazuje čárkou a slovem „nebo“ a doplňuje se písmeno f), které zní:
„f) neplní povinnosti stanovené v §18 odst. 3 až 11 nebo §37b odst. 1 písm. i).“.
12. V §76 se na konci odstavce 1 tečka nahrazuje čárkou a doplňuje se xxxxxxx x), xxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxx xxxxx x. 45x xxx:
xx) xxxx xxxxx xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx xxxxxx x xxxxxxxxxx xxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxx x xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxxxxxxxx xxxxxxxx xxxxxxxx45x) x xxxxxxx xxxxxxxx xxxxxx xxx xxxxxxx xxxxx x xxxxxxxx xxxx xxxxxx xxxxx §18 xxxx. 3 xxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx xx xxxxx xxxx xxxxxx xxxxxx; xxxxxxxxxxxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxx xxxx xxxxxxxx xxxxxxxxxxx xxxxxxx xxxxxxx, xxxxxx-xx x xx xxxpekce.


Což není moc informativní :D


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013, 17:17 
Offline
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 12 bře 2012, 17:21
Příspěvky: 1578
Bydliště: Bílina
Majitel Moskviče: ne
http://www.zakonynawebu.cz/cgi-bin/khm. ... c:SBB3169A

Tak tady je to "černé na bílém" od 1.10.2013, těch zamotanejch písmenek je tam tolik, že jsem to ani celé neštudoval :roll:

_________________
Žigulíci : 2101 - r.1971, 2103 - r.1974, 2170 - r.2012


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 20 srp 2013, 07:22 
Offline
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 12 bře 2012, 17:21
Příspěvky: 1578
Bydliště: Bílina
Majitel Moskviče: ne
Já to pak také chvíli hledal a nic.... Jen ty starší informace.

_________________
Žigulíci : 2101 - r.1971, 2103 - r.1974, 2170 - r.2012


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 19 srp 2013, 21:58 
Offline
Moskvičář IV. stupně
Moskvičář IV. stupně

Registrován: 17 čer 2012, 21:21
Příspěvky: 15
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvič 408
na netu jsem hledal až jsem u toho málem usnul, ale nic nenašel. Většinou se o takových věcech objeví diskuze až když jsou "v provozu". Ale na jakých přesně stránkách by to mělo být to nevím.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 19 srp 2013, 14:21 
Offline
Moskvičář II. stupně
Moskvičář II. stupně

Registrován: 20 zář 2012, 16:15
Příspěvky: 67
Bydliště: Praha
Majitel Moskviče: ano
Typ: Moskvich 2140
Tak mám info přímo z magistrátu, kde o ničem takovém neví.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: novela o ekopoplatku
PříspěvekNapsal: 19 srp 2013, 07:24 
Offline
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Hvězda Moskvič fóra I. kategorie
Uživatelský avatar

Registrován: 12 bře 2012, 17:21
Příspěvky: 1578
Bydliště: Bílina
Majitel Moskviče: ne
tenhlekluk píše:
A to je opravdu už teď od 1. září???

Včera mi zrovna kamarád říkal, že až od 1.10.2013 - ale je to jen info "jedna bába...." Prohledat info na NETu ;)

_________________
Žigulíci : 2101 - r.1971, 2103 - r.1974, 2170 - r.2012


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu Poslat e-mail  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz





kvalitní webhosting